نظرخواهی

انتصاب های استاندار جدید را برای پیشرفت استان چگونه ارزیابی می کنید؟

تازه های سایت

20. دى 1396 - 6:06
نستهن مقدم: شهرداری عزمش را جزم کرده است که با توجه به معماری و زیبایی شهر که شهرداری به شهروند توصیه می کند در صدور پروانه برای مبلمان شهری یاسوج گام های خوبی بردارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی چهارفصل؛ در پی مشکل مبلمان شهری یاسوج که به عنوان نماد پایتخت طبیعت ایران در همه ایام با استقبال مسافران و توریست هایی از سراسر کشور و دنیا مورد اقبال عمومی است، مصاحبه ای اختصاصی با نستهن مقدم شهرداری یاسوج انجام دادیم و راهکارهای و برنامه های شهردار را در جهت رفع این مشکل و کمک به پیشرفت زیبایی شهری در جهت رفاه شهروندان یاسوجی را جویا شدیم که مباحث انجام گرفته توسط این پایگاه در ذیل می آید.

 

نستهن مقدم در گفتگو با چهارفصل گفت: مبلمان شهری همانطور که رسانه و دیگر مردم عزیز و آگاه یاسوج اطلاع دارند تعریف جامعی دارد و تا الآن هم این تعریف در سطح شهر یاسوج رعایت نشده است. شهر یاسوج هیچ فرصتی برای سهل انگاری مدیریت شهری دربحث بی توجهی به مبلمان شهری ندارد و این فرصت تمام شده است.

عدم توسعه یافتگی در یاسوج

 وی بیان کرد: مبلمان شهری از مباحث ترافیکی در نظر گرفته تا مقوله سیما، منظر و سیمای ظاهری و معماری ساختمان، فضای پارک ها که در این مباحث اقدامی صورت گرفته است. دراین مدت سه ماهه که در شهرداری یاسوج حضور دارم احساس می کنم که شهر یاسوج رشد کرده ولی توسعه نداشته و بخصوص این عدم توسعه یافتگی در بحث مبلمان شهری کاملا مشهود است.

 

 شهردار یاسوج ادامه داد: لازمه مبلمان شهری به یک بررسی جامع نیازمند است و واقعیت آن نیست که ما بیاییم یک کار جزئی در یک قسمت انجام بدهیم ولی از حاشیه شهر و طبیعت آن غافل بمانیم. در بحث مبلمان و طرح جامع ترافیک و دیگر طرح های مورد نظر، شهرداری کاملا بهم تنیده است که ما باید در پیاده کردن این طرح ها سیما، منظر و زیرساخت ها و هم فضای ظاهری شهر باید باهم ترکیب نماییم  تا ما بتوانیم طرح مبلمان شهری را پیاده نماییم.

 

این مقام شهرداری افزود: الآن در بحث ترافیکی یک نازیبایی بصری ایجاد شده است، در بحث مبلمان شهری هم با کسبه شهر یاسوج به نوعی با تداخل اصناف روبرو هستیم  و این بر زشتی چهره شهر اضافه کرده است.  بحث تفکیک و ساماندهی اصناف الان در دستور کار شهرداری قرار گرفته است، قبلا یک سری کارهایی انجام گرفته بود که به عنوان مثال آمده اند بعضی از صنوف را تفکیک نموده اند و از شهر خارج کرده اند ولی در ادامه به آنها بی توجهی شده و همین امر باعث ایجاد نارضایتی مردم شده است  که با توجه به این کار نیمه تمام در زمان قبل بقیه کسبه از تفکیک صنوف استقبال نمی کنند که امید است در ادامه کار بتوانیم خدمات بهتری به این اصناف ارائه بدهیم.

مشکلات زیبایی شهر

نستهن مقدم ابراز نمود: یک نوع  تداخل کاری بوجود امده در بحث نازیبایی های شهری همین بحث وانت بارها را داریم، بحث سد معبر در حوزه پیاده روهای شهر هست  و امیداوریم که همه این مسائل را شهرداری با کمکی که از سایر مدیریت های شهری به همراه دستگاههای خدمت رسان خواهیم داشت و با هماهنگی خوبی که با حوزه دستگاه قضا و استانداری و فرمانداری بویراحمد  که همین امروز هم با وی جلسه داشتیم و همه بر بحث مبلمان شهری تاکید دارند.

 

 وی اشاره کرد: شهرداری عزمش را جزم کرده است که با توجه به معماری و زیبایی شهر که شهرداری به شهروند توصیه می کند در  صدور پروانه برای مبلمان شهری  گام های خوبی بردارد و قرار است  ما برای مناطق مختلف شهر یاسوج مبلمان خاصی تعریف نماییم که بحث سیما و جلوه ای منظر طبیعی را در آن مشاهده نماییم.

برنامه ریزی ها برای ایام نوروز

شهردار یاسوج بیان نمود: برای ایام نوروز وقت کافی و فرصت زیادی نداریم و باید نهایت سعی و تلاش خود را بنماییم که برای مسافران یک زیبا سازی شهری را بوجود بیاوریم که چهره فعلی شهر را از این موقعیت فعلی دربیاوریم  و در بحث اصلی مبلمان شهری حتما با همکاری شورای شهر و کسانی که در این زمینه تخصص دارند و مشاورین، کارشناسان حوزه شهری و همینطور نظرات خود مردم به امید خدا قدم های مثمر ثمری بر خواهیم داشت.

 

وی ادامه داد: شهر پاک خود گزینه مبلمان در آن مستتر و قابل توجه است و جامعه هدف ما همه افراد هستند، بخصوص قشر دانشجو و دانش آموز که با این سئوال آنها را ترغیب می کنیم که به کمک مدیریت شهر بیایند و در ایجاد فضای شهر پاک حوزه شهرداری را کمک رسان باشند.

 

نستهن مقدم بیان کرد: شهر پاک را فکر پاک می سازد و مبلمان شهری چیز یافتنی نیست بلکه ساختنی است، یعنی با مشارکت مردم و مدیریت شهری قابل حل است و به امید خدا با مشارکت همین مردم به سمت یک  شهر زیبا و پاک گام برداریم  که به سوی یک مبلمان خوب شهری که یک دید بصری است دست بیابیم.

برنامه ریزی برای طرح مبلمان شهری

 شهردار یاسوج خاطر نشان کرد: طرح مبلمان شهری و دیگر زیرساخت های شهری را که در بودجه 97 می بینیم با همکاری  و مشارکت مردم به آن دست خواهیم یافت و سعی بر آن داریم که به مبلمان شهر توجه ویژه ای داشته باشیم، موارد ترافیکی هم در اولویت کاری مان قرار دارد و دیگر موارد همچون پارک های محله ای که در آینده به آن توجه خاص و ویژه ای خواهد شد.

ساماندهی سرویس های بهداشتی

 این مقام مسئول شهری توضیح داد: از فردا در برنامه کاری خود از ساعت که از ساعت 4 بعدازظهر به همراه مدیرعامل فضای سبز و مدیر عمرانی شهرداری تمامی 14 سرویس بهداشتی در سطح شهر یاسوج را شخصا بررسی می نمایم و از نحوه خدمات دهی آنان مطلع می گردم و در برنامه کاری خود بر این عقیده ام که سرویس های  بهداشتی باید تمیز و لوکس باشد و در فصل سرد به آب گرم مجهز باشند.

 

در پایان شهردار یاسوج گفت: با توجه به حساسیت کاری که در مورد سرویس های بهداشتی است باید در طرح استقبال از مهمانان نوروزی شیک ترین و لوکس ترین سرویس های بهداشتی را به مردم و مهمانان نوروزی ارائه بدهیم که از همین الآن با طرح کاشت گل با شن های رنگی برای ایام استقبال از نوروز آماده می شویم.

انتهای پیام /

دیدگاه‌ها

مقدم داره خیلی خوب کار میکنه

نظرات کاربران

قلم_گزینشی
شبکه اطلاع رسانی دانا