نظرخواهی

انتصاب های استاندار جدید را برای پیشرفت استان چگونه ارزیابی می کنید؟

تازه های سایت

26. اسفند 1396 - 10:39
پل سوم بشار یاسوج که از سال 82 به منظور کاهش بار ترافیک شهر یاسوج و تسهیل در عبور و مرور کلنگزنی شد و قرار بود در کمترین زمان ممکن به بهره برداری برسد هم اکنون و پس از 15 سال همچنان در رکود به سر می برد و وعده مسئولان این استان برای افتتاح یک باند از این پل تا پایان سال 96 نیز رنگ عملیاتی شدن به خود نگرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی چهارفصل؛ قصه ساخت پل سوم بشار و تکمیل ان سری دراز دارد و 15 سال است که استانداران و مسئولان استانی و کشوری در بازدیدهای خود از این پل وعده های تکمیل و افتتاح به مردم می دهند اما تاکنون به دلیل انچه کمبود اعتبار و معارضات اجتماعی گفته می شود این پل در زمان مقرر تکمیل نشده و به بهره برداری نرسیده است.

 از سال 82 تاکنون که کلنگ زنی این پروژه ملی در شهر یاسوج آغاز شد همواره به طور کژدار و مریض به فعالیت خود ادامه داد یعنی هرگاه که اعتبار به پیمانکار داده می شد وی نیز کار را از سر می گرفت و هر زمان نیز اعتبارات ته می کشید نیز تا مدت ها این پل به امان خدا رها می شد.

تناقض آشکار در اظهارات مسئولان کهگیلویه و بویراحمد

آذر ماه امسال بود که محمدعلی علیمردانی مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه وبویراحمدبه همراه رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان از پروژه پل سوم بشار یاسوج بازدید کرد و در جمع خبرنگاران گفت: همه معارضات اجتماعی پروژه پل سوم بشار را برطرف کردیم و یک باند از پل سوم بشار تا پایان سال 96 به بهره برداری می رسد.

 رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان نیز در حاشیه این بازدید گفت: پروژه پل سوم بشار یاسوج دغدغه نقدینگی ندارد و افتتاح این پروژه یک مطالبه اجتماعی است و باید هر چه زودتر یک باند آن که اولویت اول استان نیز است با رعایت نکات ایمنی و فنی افتتاح شود.

حسن نوروزی افزود: در سال 96 به دلیل اهمیت این پروژه ، 19 میلیارد تومان به پروژه پل سوم بشار یاسوج اختصاص یافت.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد:روند اجرای این طرح نگران کننده است

استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز روز گذشته ( جمعه) در بازدید از پل سوم بشار یاسوج روند اجرای این طرح را نگران کننده دانست و گفت: پیمانکار و مجری طرح باید دست از کارهای نمایشی بردارد و با دلسوزی و احساس مسئولیت بیشتری وارد میدان شود.
علی محمد احمدی افزود: طرحی که از سال 82 تاکنون عملیات اجرایی آن آغازشده و چندین بار در طول سالیان گذشته وعده بهره‌برداری از آن نیز داده شده، اکنون دستگاه متولی دلیل رکود و توقف آن را وجود معارضات اجتماعی اعلام می‌کند که پیش از کلنگ زنی این طرح باید حل می‌شد.

در حالی که مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد قبل تر در مصاحبه خود گفته بود" همه معارضات اجتماعی پروژه پل سوم بشار را برطرف کردیم" اما روز گذشته استاندار کهگیلویه و بویراحمد در بازدید خود به این نکته اشاره کرد و یادآور شد دستگاه متولی دلیل رکود و توقف آن را وجود معارضات اجتماعی اعلام می‌کند که پیش از کلنگ زنی این طرح باید حل می‌شد.

پل اول بشار همچنان جور ترافیک شهر یاسوج را می کشد

در طول این سالهای پل 42 ساله اول بشار یاسوج که دو سال از عمر مفید آن نیز می گذرد جور ترافیک و نابسامانی های شهر یاسوج را می کشد و هر لحظه منتظر خطرات گوناگونی برای مردم و گردشگران است و مسئولان استان نیز به مردم وعده های پوچ افتتاح پل سوم بشار را می دهند.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

شبکه اطلاع رسانی دانا
قلم_گزینشی