نظرخواهی

انتصاب های استاندار جدید را برای پیشرفت استان چگونه ارزیابی می کنید؟

تازه های سایت

3. آبان 1397 - 18:45
معضل تاریکی برخی معابر در شهر یاسوج ، بی توجهی به بازسازی تاسیسات برقی موجب تصادفات و ایجاد ناامنی در مناطقی از شهر یاسوج شده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری چهارفصل ؛ امروزه نورپردازی، تعریف کننده هویت و سیمای شبانه شهر است و نبود نور و وجود تاریکی شب عوارضی همچون افزایش حوادث، تصادفات، جرایم و بزهکاری و کاهش امنیت اجتماعی را در پی دارد.

 

 

زندگی شهری باعث شده است دامنه فعالیت شهروندان تا پاسی از شب ادامه یابد و بدین ترتیب فعالیت شبانه تبدیل به قسمتی از زندگی شهری شده است، بنابراین جهت ایجاد بستر مناسب و امن زندگی شبانه شهری و ارتقـاء کیفیت بصری، طراحی نورپردازی مـورد توجـه طراحان قرار می گیرد .

 

 یکی از مشکلاتی که شهر یاسوج با آن دست و پنجه نرم می کند، نبود روشنایی مناسب در برخی از مناطق مختلف شهری است، موضوعی که کمتر به آن توجه شده است.

 

 

یکی از این مناطق خیابان فردوسی یاسوج است که با وجود شلوغی همیشگی و رفت و آمد بسیار زیاد خودروها در بخش هایی از آن دچار این مشکل شده است با توجه به اینکه یکی از مناطق تجاری مهم مرکز شهر از آن یاد می شود باید برای این قضیه فکری شود.

 

 همان گونه که مشاهده می کنید نبود روشنایی مناسب در این خیابان به خصوص رو به روی تعزیرات حکومتی می تواند زمینه ساز بروز تصادف را فرهم کند.

 

 

یکی از اصول شهرسازی که بیش از پیش باید رعایت شود وجود اولی ترین امکانات رفاهی از جمله آب،برق،گازو روشنای برای هر خیابان است، که می توان تاسف خود که این امکانات اولیه هم آنچنان که باید و شاید در مهمترین و حساس ترین مناطق مرکزی شهر یاسوج هم رعایت نشده است و می توان کمبود برخی از این امکانات را با راه رفتن در خیابان های تیره و تار خیابان فردوسی تا تعزیرات حکومتی را به خوبی حس کرد.

 

عدم وجود روشنایی مناسب در برخی مناطق شهر یاسوج بخصوص شهرک جهاد و شهرک امام حسین(ع) همچنین خیابان فردوسی به سمت تعزیرات حکومتی یاسوج  باعث فرو رفتن در تاریکی مطلق در شب می شود و همین موضوع باعث ایجاد ناامنی و بروز تصادفات رانندگی در این شهرک های شده است.

 
 

اگر سوانح در تاریکی معابر این شهرک ها رخ دهد شهرداری و شرکت توزیع برق باید  پاسخگو باشند.

 

سروسامان دادن روشنایی معابر شهری به ‌عنوان یک خواسته همگانی شهروندان در شهر یاسوج است و توسعه روشنایی شهر برای افزایش امنیت بخصوص در شهرک جهاد و شهرک امام حسین(ع) همچنین خیابان فردوسی تا تعزیرات حکومتی  باید در دستور کار شهرداری، شورای شهر همچنین شرکت توزیع برق قرار گیرد.

 

مهمترین ویژگی رفتار های بد و بروز جرم در زمان شب ، تاریکی ، کم نوری و نا مناسب بودن سیستم روشنایی شهر است .

 

 

ادامه تصاویر را می توانید در زیر مشاهده نمایید:

 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 

انتهای پیام/

نظرات کاربران

شبکه اطلاع رسانی دانا
قلم_گزینشی