نظرخواهی

انتصاب های استاندار جدید را برای پیشرفت استان چگونه ارزیابی می کنید؟

تازه های سایت

17. آذر 1397 - 10:12
ریختن نخاله های ساختمانی در مکان های مختلف شهر یاسوج چند وقتی است که رواج پیدا کرده و عدم رسیدگی مسئولان باعث شده تا این معضل به خود خود باقی بماند و به دیگر مناطق شهر یاسوج نیز نفوذ کند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری چهارفصل؛ شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه وبویراحمد یکی از جوان ترین شهر های ایران محسوب می شود، این شهر با دارا بوده شرایط آب و هوایی مناسب همچنین به دلیل موقعیت استراتژیک  به پایتخت طبیعت  ایران در میان هم وطنان شهره است .

همین دلایل کافیست تا شهر یاسوج به که از جذاب ترین شهر ها برای مهاجرت در بین شهرستان های همجوار تبدیل شده و جمعیت آن روز به روز افزایش یابد.

 

---

 

با وجود رشد زیاد جمعیت و گسترش شهر یاسوج در چند سال اخیر اما متاسفانه شاهد  ناهنجاری های اجتماعی در این شهر هستیم یکی از این ناهنجاری ها که می توان گفت هیچ گونه برخورد قاطعی با آن انجام نمی گیرد ریختن زباله های ساختمانی در قسمت های مختلف شهر یاسوج است .این موضوع به یک قسمت شهر یاسوج ختم نمی شود و ما شاهد آن هستیم که قسمت های مختلف شهر یاسوج از این درد رنج می برند.

 

---

 

نبود قانون های سخت گیرانه و عدم برخورد با این متخلفان باعث می شود این فرهنگ غلط روز به روز  گسترش یابد  به طوری  که ما شاهد آن هستیم مناطق گردشگری شهر یاسوج هم از این موضوع مستثنی نیستند و برخی از این قانون شکنان به  راحتی تمام بدون ترس از برخورد با آنها نخاله ها ساختمانی خود را در مناطق گردشگری همچون پارک ساحلی می ریزند، که این موضوع نشان دهند عدم برخود قاطع با متخلفان است.

 

 

همان گونه در تصاویر قابل مشاهده است قسمت های متخلف شهر یاسوج از جمله کمربندی پارک ساحلی ، منطقه رجاء ،پارک غدیر , جاده بمارستان امام سجاد(ع) از جمله مکان های هستند که این عمل زشت در آنها به وفور دیده می شود.

 
البته نمی توان همه این مشکلات را از عدم برخورد  با متخلفان اذعان کرد، عدم فرهنگ سازی از طریق رسانه های صوتی ،تصویری را می توان مزید بر علت  دانست.
 
 

 

وقتی یک ناهنجاری این چنین در این جامعه فراگیر می شود سه علت را می توان در آن جست اول آنکه شهروندان باید نسبت به این موضوع واکنش نشان دهند و افراد متخلف را شناسایی و به مراکز قضایی معرفی کنند، دوما آنکه مسئولان مربوطه با برخود قاطع در چارچوب قانون با این هنجارشکنان اجتماعی برخورد کنند و سوم این که مسئولان فرهنگی و رسانه ای فرهنگ  شهر نشینی همچنین قوانین شهر نشینی را برای مردم گوش زد کنند تا دیگر شاهد این چنین موارد در جامعه نباشیم. 

ادامه تصاویر در زیر آمده است؛

 

 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/

نظرات کاربران

شبکه اطلاع رسانی دانا
قلم_گزینشی