نظرخواهی

انتصاب های استاندار جدید را برای پیشرفت استان چگونه ارزیابی می کنید؟

تازه های سایت

14. اسفند 1397 - 10:40
شهر یاسوج ملقب به پایتخت طبیعت ایران و میزبان مسافران زیادی است که در پانزده روز مانده تا عید نوروز و تعطیلات آن چشم انتظار شهرداری برای ترمیم مکان های گردشگری خود است.

 

به نقل از پایگاه تحلیلی خبری چهارفصل؛ شهر یاسوج ملقب به پایتخت طبیعت ایران و میزبان مسافران زیادی است که در پانزده روز مانده تا عید نوروز و تعطیلات آن چشم انتظار شهرداری برای ترمیم مکان های گردشگری خود است.

 

 شهر یاسوج  در استان کهگیلویه و بویراحمد به علت داشتن آب و هوای مناسب و مناطق گردشگری و پارک های متعدد در فصول گرم سال می تواند میزبان خوبی برای هم وطنانی باشد که از شدت گرما بخصوص در استان های جنوبی کشور کلافه شده اند.

 

این شهر در دو فصل بهار و تابستان میزبان مسافران و گردشگران زیادی از تمامی نقاط کشور است.

 

---
 

در چند سال اخیر که تعداد مسافران این شهرستان زیاد شده است و همه می بینند که اکثر مردم در پارک ها و آبشار یاسوج بیشتر اقامت می کنند اما وضعیت آبخوری های آن بسیار نامناسب است و بیشتر مواقع مسافران برای شست و شو و حتی آب خوردن، مجبور به خرید اب معدنی هستند.

 

با وجود پرداختن دوباره به وضعیت آب خوری های مکان های گردشگری در شهر یاسوج طی چند ماه اخیر حال با نزدیک شدن به سال نو و از راه رسیدن مسافران نوروزی با این وجود شهرداری یاسوج آن طوری که باید و شاید در فکر ترمیم شیر آبخوری های مکان های گردشگری شهر نیست.

 

---

 

ضرورت دارد که به زیرساخت‌های گردشگری بخصوص بحث آبخوری ها در مناطق گردشگری این شهر مثل آبشار، پارک های مهرورزی،ساحلی و پارک ولایت توجه ویژه ای شود و با فراهم کردن زیرساخت‌های گردشگری می‌توان گردشگران زیادی را جذب و این صنعت را در پایتخت طبیعت رونق بخشید.

 

اگر زیرساخت های گردشگری به میزان استاندارد های جهانی نزدیک تر شود می توان در آینده نچندان دور یاسوج را هم چون اصفهان و یزد و دیگر استان ها در بحث جذب گردشگر خارجی قرار داد.

 

---
---

انتهای پیام/

نظرات کاربران

شبکه اطلاع رسانی دانا
قلم_گزینشی