نظرخواهی

آیا ازعملکرد مهدی روشنفکر در توسعه شهرستان های بویراحمد، دنا و مارگون راضی هستید؟

تازه های سایت

6. اسفند 1393 - 9:05
نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان این که اکثر سربازان سپاه ولی‌عصر را جوانان تشکیل می‌دهند، گفت: سربازان جوان سپاه ولی‌عصر(عج) عمر خود را در واتس‌اپ و امثالهم هدر نمی‌دهند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چهارفصل، آیت‌الله سید شرف‌الدین ملک‌حسینی عصر امروز در اولین یادواره شهدای زیر 15 سال استان کهگیلویه و بویراحمد که با همکاری سپاه فتح، آموزش و پرورش، استانداری، شهرداری یاسوج و بنیاد شهید انقلاب اسلامی این استان برگزار شد، اظهار کرد: اولین اقدام در برگزاری چنین برنامه‌هایی تدارک هر چه بهتر است به نحوی که این یادواره‌ها تنها به یک نشست و گوش دادن و سپس رفتن منتهی نشود.

 

نماینده مردم استان کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که چنین یادواره‌هایی خروجی داشته باشند و در آینده بتوان از اهداف آن‌ها استفاده کرد.

 

ملک‌حسینی در ادامه به دو نوع تفکری که در خصوص شهادت در دنیا وجود دارد اشاره کرد و با بیان این که امروزه داعشی‌ها هم حرکات تروریستی خود را در قالب شهادت معرفی می‌کنند، افزود: اگر مصاحبه برخی از این به اصطلاح استشهادیون آن‌ها را بخوانیم و بشنویم به غیر از خنده کار دیگری نمی‌توان کرد.

 

وی افزود: جالب است که تروریست لیبیایی قبل از حرکت انتحاری خود خطبه‌هایی با مضمون خطبه جهاد حضرت امیر(ع) در باب جهاد  و خطبه جنگ پیامبر را می‌خواند و این ‌چنین نزد خود می‌پندارد که جهاد آن‌ها بابی از باب‌های بهشت است.

 

این استاد برجسته حوزه در ادامه گفت: جالب است که حرف آن‌ها با حرف نهروانی‌ها یکی است و دقیقا همان اتفاقات نهروان امروز در حال وقوع است چرا که خوارج نهروانی تصور شهادت در صورت کشته شدن می‌کردند.

 

آیت‌الله ملک‌حسینی تصریح کرد: وقتی آن‌ها به دست حضرت امیر کشته می‌شدند آن حضرت می‌فرمود که من بودم که چشم فتنه را از حدقه درآوردم و اکنون باید به مفتون بودن و فتنه‌گر بودن داعشی‌ها بیشتر پی برد.

 

وی با یکی دانستن کمکی که معاویه به خوارج می‌کرد و حمایتی که اکنون توسط استکبار از داعش می‌شود، اظهار کرد: معاویه شبانه برای آن‌ها کیسه‌های زر و سیم می‌فرستاد و آمریکا هم بانک موصل را با 400 هزار دلار بیت‌المال مسلمین سر راه آن‌ها قرار می‌دهد تا چهره زشتی از اسلام را به نمایش بگذارند.

 

نماینده مردم استان کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان رهبری مسیر شهادت را در اوج شور و شعور دانست و گفت: هر چه اسلام تاکنون ضربه خورده از سرهای بی‌شعور بوده است.

 

وی با بیان اینکه درود خدا بر شهدای 14 و 15 ساله‌‌ای که در دفاع مقدس خداوند شور و شعور را همزمان به آن‌ها عطا کرد، افزود: اغلب سربازان امام عصر(عج) را جوانانی تشکیل می‌دهند که هر یک توانایی اداره یک قاره را دارند.

 

آیت‌الله ملک‌حسینی با ابراز تأسف از اینکه برخی از جوانان و نوجوانانی که وقت و عمر گرانمایه خود را در تماشای تلویزیون و واتس‌اپ و امثالهم صرف می‌کنند، تصریح کرد: این نوجوان همانی نیست که بتواند یک قاره را با وجود سن کم در سپاه امام عصر اداره کند.

 

وی افزود: نوجوانی که می‌خواهد سرباز این سپاه باشد به جای هدر دادن عمر در این راه، باید بر علم و دانش و معرفت خود بیفزاید و دانش‌اندوزی کند.

 

منبع : فارس

انتهای پیام/گ

نظرات کاربران

شبکه اطلاع رسانی دانا
قلم_گزینشی