نظرخواهی

آیا ازعملکرد مهدی روشنفکر در توسعه شهرستان های بویراحمد، دنا و مارگون راضی هستید؟

تازه های سایت

8. آبان 1394 - 18:24
امام جمعه مشهد با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب، نفوذ دشمن را به عنوان خطر قطعی بعد از برجام مطرح فرمودند، گفت: نتیجه نفوذ دشمن استحاله نظام و اسلام است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چهارفصل، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های سیاسی و عبادی نماز جمعه مشهد که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار کرد: کلام ما در خطبه نخست درباره شناخت انسان الگوی قرآن در عرصه انسان زیستی بود و امروز ادامه سوره انسان را تفسیر می‌کنیم.

 

خطیب جمعه مشهد افزود: مصداق قطعی انسان الگویی قرآن وجود حضرت علی (ع) است، خداوند مکانیزم اجرایی تکامل بشر و رشد معنوی انسان را در حوزه عبودیت خود طوری قرار داده است که مجموعه جریانات و برنامه‌های زندگی انسان صورت تجسم یافته‌اش یا نقطه اوج کمال در زندگی دائمی بشر یعنی آخرت است و یا ذلت و نکبت به صورت عذاب دوزخ برایش رخ می‌دهد.

 

وی بیان کرد: کافور در آیات قرآن بدان معنا است که بندگان خدا این چشمه را به فوران در می‌آورند و از آن می‌آشامند لذا کافور به معنای وجود مقدس حضرت زهرا (س) است.

 

وی ادامه داد : کسانی که از عترت پیامبر(ص) و حضرت علی (ع) پیروی می‌کنند به تعبیر قرآن این چشمه را به فوران در می‌آورند و سبب نشر آن می‌شوند.

 

علم‌الهدی خاطرنشان کرد: قیمت خون فرزندان شهید خانواده‌ها این است که تمام کره زمین زهرا شناس شده‌اند، در عملیات فتح‌المبین که با رمز یا زهرا(س) اجرا شد این رمز را در پنتاگون تحلیل کردند چرا که با دست خالی جوانان این مرز و بوم و شیعه مساحت بزرگی را در کمتر از 24 ساعت آزاد کردند.

 

وی تاکید کرد: این عظمت انقلاب ماست که در حال نشر پیدا کردن است لذا تمام بحران‌هایی که برای انقلاب رخ می‌دهد به دلیل این است که یک عده کوتاه‌نگر با همه چیز سیاسی برخورد می‌کنند.

 

خطیب جمعه مشهد با اشاره به اینکه امشب شب هفتم عزای امام حسین (ع) است، تصریح کرد: امام حسین (ع) در کربلا یک خطبه خواندند و استحاله اسلام را بعد از پیامبر تبیین کردند و فرمودند در این جامعه که مالامال از ارزش‌های انسانی بود همگی رفت و به اندازه یک بند انگشت تنها از آن باقی می‌ماند.

 

وی یادآور شد: همچنین فرمودند جامعه شما همه سبزی خود را از دست داده است و تبدیل به چراگاه شده است لذا بعد از شهادت امام در واقعه کربلا اهل بیت ایشان را بر روی تخت پاره سوار بر کوهان شتر بسته بودند با این نگرش استحاله اسلام به اینجا کشیده شد و باید گفت می‌خواهند همان جریانی که به سر مسلمان کشیده شد را بر سر کشورمان بیاورند و اسلام را دچار استحاله کنند لذا نقطه نهایی آمریکا استحاله اسلام است.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه رهبری به عنوان خطر قطعی بعد از برجام نفوذ دشمن را مطرح کردند، گفت: نتیجه نفوذ دشمن استحاله نظام و اسلام است، در جهت اول می‌خواهد چهره این نظام را به استحاله بکشاند به این دلیل که الگوی مبارزه با دشمنان در دنیا ایران است و آمریکا می‌خواهد به وسیله برخی از غرب زده‌ها در داخل کشور بگوید آخر مجبور شد ایران با ما دست بدهد.

 

وی تصریح کرد: مشکل آمریکا این است که می‌داند فکر استکبارستیزی در دنیا روشن شده است و در جهت دوم می‌خواهد باورهای انقلابی و مسئله ایثار، شهادت و ولایت‌گرایی از بین برود و دو قطب بین مردم ایجاد شود که یکی رفاه‌طلبی و توسعه اقتصادی باشد و دیگری در قطب امنیت از آمریکا بترسند و هر روز وحشت کنند لذا ترسیدن مشابه همان ماجرایی است که به سر مسلمانان در صدر اسلام به وجود آوردند و مردم پول باورشان شد.

 

علم‌الهدی با بیان اینکه دلیل بنده این است که آقای اوباما به‌گونه‌ای صحبت می‌کرد که ایران را راستی آزمایی می‌کنیم تا تغییر رفتار نظام جمهوری اسلامی و بازگشت به جامعه جهانی رخ بدهد، اضافه کرد: لذا آنها می‌خواهند با آمریکا رفیق شویم و شعار مرگ بر آمریکا سر ندهیم، باید گفت اگر اینطور که آنها می‌خواهند بشود در تمام دنیا استکبار ستیزی از بین می‌رود.

 

امام جمعه مشهد تصریح کرد: جان ساورز رئیس اطلاعات خارجی انگلیس گفته است اگر برجام اجرا شود تمام اخلاق انقلابی ایران عوض می‌شود و روح انقلابی ایران از بین می‌رود لذا این پیش‌بینی را دارند و بر این اساس مباحث بنده به این دلیل است و اینطور نیست که بگویید این فرد افراطی است و فقط شعار می‌دهد.

 

وی تاکید کرد: مردم حضرت علی (ع) را تنها گذاشتند و در آخر آن وقایع رخ داد اما چیزی که مهم است این است که ما باید پای رهبری ایستادگی کنیم.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه مقام معظم رهبری تکلیف را تعیین کردند و فرمودند اگر مبارزه با استکبار نباشد ما تابع قرآن نیستیم، گفت: باید مرگ بر آمریکای ما خیلی توفنده‌تر باشد و هم اکنون که دشمن چنین رویه‌ای را در پیش گرفته است استکبارستیزی ما باید چند برابر گذشته شود و آمریکا ناامید شود.

 

امام جمعه مشهد در پایان یادآور شد: روز 13 آبان ماه روز مبارزه با استکبار است و باید دشمنی و خصومتمان را با استکبار نشان دهیم که بیشتر از قبل برجام خواهد بود، بر این اساس 13 آبان امسال تفاوت‌‌هایی دارد و علاوه بر حضور دانش‌آموزان، باید دیگر اقشار جامعه اعم از زن و مرد در این راهپیمایی شرکت و آمریکا را ناامید کنند.

راه دانا

انتهای پیام/

نظرات کاربران

قلم_گزینشی
شبکه اطلاع رسانی دانا