نظرخواهی

آیا ازعملکرد مهدی روشنفکر در توسعه شهرستان های بویراحمد، دنا و مارگون راضی هستید؟

تازه های سایت

22. آذر 1394 - 14:09
با پایان یافتن ماموریت حسین محمد خانی شهرداری سی سخت، اعضای شورای شهر سی سخت در آستانه انتخابی سرنوشت ساز قرار دارند که به نظر می رسد توفیق یا عدم توفیق دوره چهار ساله اعضای کنونی شورا به آن گره خورده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چهارفصل، به نقل از سفیر دنا، شهرداری سی سخت که طی سه سال گذشته تا کنون با فراز و فرودهایی همراه بوده این روزها در آستانه انتخابی سرنوشت ساز قرار دارد که تاثیرات این انتخاب بر افکار عمومی و میزان موفقیت اعضای کنونی شورا اثر گذار خواهد بود.

 

بدهی چند میلیارد تومانی که بخشی از آن را میتوان حاصل رکود بی سابقه کشور دانست یکی از مسایل مهمی است که طی سه سال گذشته بر این مجموعه سایه افکنده و موجب ایجاد شرایط خاصی در شهرداری سی سخت شده است.

 

استخدام بی ضابطه و بیش از ظرفیت در شهرداری نیز که به نوعی منشا بخش دیگری از مشکلات این مجموعه به حساب می آید یکی دیگر از مسایل مربوط به شهرداری است که خواه ناخواه بر روند رو به رشد این مجموعه اثر گذار بوده است.

 

موقعیت خاص سی سخت به لحاظ مختلف و مسایل پیرامون شهرداری شرایط خاصی فراهم آورده تا انتخاب نهمین شهردار سی سخت را با باید و نبایدهایی همراه سازد.

 

انتخاب نهمین شهردار سی سخت از آنجا حساس تر از سایر مواقع به نظر می رسد که از طرفی پرسنل این مجموعه انتظاربحقی برای پایان بخشی به شرایط مالی پیش آمده طی سه سال گذشته دارند و از طرف دیگر از آنجا که مدیریت بخش اعظمی از مسایل شهری به عهده شهرداری می باشد انتظار عمومی برای انتخاب شهرداری توانمند بیش از پیش در سطح جامعه احساس می شود.

 

حال باید دید گفته رئیس شورای شهر سی سخت مبنی بر احتمال انتخاب علی محمد حسینی معاون سابق شهردار و سرپرست کنونی این دستگاه به عنوان شهردار سی سخت پایان بخش تغییر و تحولات خواهد بود یا اینکه اعضای شورای سی سخت به دنبال گزینه های دیگری برای مدیریت شهر توریستی سی سخت هستند.

 

در هر حال به نظر می رسد در شرایط کنونی انتخاب شخص شهردار بسیار حائز اهمیت و نیازمند انتخابی دقیق است که لازمه آن انتخاب فردی با توانایی های فردی و اجتماعی بالا و در عین حال مشرف بر ارتباطات در سطوح استانی و ملی می باشد ،شخصی که بتواند از سویی با بهره گیری از ظرفیتهای اجتماعی و فردی خود و از سوی دیگر با استفاده از ارتباطات مختلف با دولتی ها راه را برای حل مشکلات شهرداری مرتفع کند و آرامشی نسبی به شهرداری سی سخت بازگرداند.

 

با توجه به کوچک بودن شهر سی سخت و محدودیت نخبگان در سطوح مدیریتی که حاضر به پذیرش چنین مسئولیتی باشند لازمه این مهم، انتخاب شهردار بدور از هر گونه تعلق خاطر و خصومت شخصی و جناحی اعضای محترم شورا است تا منافع آن در ابتدا متوجه شهرداری و سپس رشد شهر را در پی داشته باشد، چرا که با چینش همه شرایط حاکم بر این دستگاه به وضوح پیداست که کم توجهی به انتخابی اصلح و شخصی متناسب با این جایگاه طی دو سال آینده تبعات بسیار بالا و جبران ناپذیری برای تعداد زیاد کارکنان این مجموعه و وضعیت کلی شهرداری در پی خواهد داشت.

منبع:صبح زاگرس

انتهای پیام/

نظرات کاربران

شبکه اطلاع رسانی دانا
قلم_گزینشی