نظرخواهی

آیا ازعملکرد مهدی روشنفکر در توسعه شهرستان های بویراحمد، دنا و مارگون راضی هستید؟

تازه های سایت

11. ارديبهشت 1395 - 9:25
شهروندان ساکن در مسکن های رضوان و دانشجویان خوابگاه دخترانه فنی و حرفه ای یاسوج نسبت به احداث میدان میوه و تره بار جدید شهرداری یاسوج واقع در بسنجان اعتراض کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چهارفصل، اصولاً برای ورود به هر مکانی، ابتدا باید فضای ورودی آن مکان جذاب و ترغیب کننده باشد و طبیعتاً برای کسانی که شهری را برای گذران اوقات تعطیل و گردش انتخاب می کنند ورودی آن می تواند حائز اهمیت باشد.

 

بدون شک برای جذب گردشگر، اتخاذ تدابیر و مهیا کردن زیر ساخت هایی ضروری است که فضای زیبا می تواند از آن جمله باشد.

شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد نیز به واسطه داشتن آب و هوای فرح بخش و طبیعت زیبا هر ساله میزبان تعداد زیادی از گردشگران از مناطق مختلف ایران و بعضاً کشورهای دیگر است.

 

وجود جنگل ها و مکان های بکر در این شهر باعث شده تا برخلاف برخی مناطق ایران که هزینه های زیادی را صرف ایجاد مکان تفریحی می نمایند  نیازی به صرف هزینه های هنگفت و سنگین برای زیباسازی و ایجاد مکان های گردشگری نباشد.

 

حقیقتی که درمانی ندارد؟

گذشته از تمام زیبایی ها و طبیعت شهر یاسوج، حقیقتی که سال هاست باعث دلخوری شهروندان و مسافران شده، نبود برخی از زیرساختهای مهم شهری از جمله میدان های میوه تربار در سطح شهر یاسوج است.

 

میوه فروشان دوره گرد یکی از مشکلات اصلی مسئولان استانی و شهردار یاسوج برای ساماندهی و رهایی ورودی های شهر یاسوج از ازدیاد این خودروها بود که با همکاری برخی مسئولان در اجرای ساماندهی آنان گام موثری برداشته شد و احداث چند میدان میوه و تره بار موقت در برخی از نقاط شهر یکی از این راهکارها بود.

شهرداری یاسوج همزمان با مدیریت جدید دست به ساختارهای جدیدی برای زیبا سازی شهر یاسوج زد که احداث بازار میوه ماهی فروشان، پارک های محله ای، میدان های میوه تره و بار و البته پایانه مسافربری از جمله کارهای خوب این مدیریت بوده، اما از این که بگذریم نبود برخی زیرساختها برخی این کارها را نیز زیر سئوال برده است.

 

ساماندهی که به یکباره معظل شد

بعد از ساماندهی بازار میوه و تره بار در برخی از مناطق از سوی شهرداری یاسوج به یکباره این موضوع به معظلی برای شهروندان و اهالی این مناطق بدل شد که صدای شهروندان آپارتمان نشین محله رضوان یاسوج را در آورد.

 

سازه ی موقت که به یکاره ساز ثابت شدن در جای خودش را گرفت و باعث شد که برخی از شهروندان یاسوجی که در مجتمع های مسکونی رضوان اقامت دارند نسبت به موضوع اعتراض کنند.

 

یکی از اهالی این منطقه مسکونی در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به این موضوع(بازار میوه و تره بار) به دلیل نبودن زیرساختهای موجود امروز به معظلی برای اهالی این منطقه بدل شده است، بیان کرد: یکی از مهمترین دلایل نارضایتی اهالی این منطقه مسکونی آسفالت نبودن جاده دسترسی بازار  میوه و تره بار و همچنین هجوم بیش از اندازه برخی خودروهای میوه فروشی و شخصی به این منطقه است.

 

مسئولان رسیدگی کنند؟

وی با بیان اینکه این مشکلات باعث صدمات زیادی هم از نظر بهداشتی و هم از نظر رفاهی برای اهالی این منطقه شده است، تصریح کرد: اهالی این منطقه شکوایه خود را به صورت مکتوب به مسئولان امرداده اند و خواهان رسیدگی به این موضوع هستند.

 

نفس هایی که به شماره افتاد!

یکی از دیگر از شهروندان این مجتمع مسکونی با اشاره به اینکه بیشتر کسانی که در این ساختمان ها ساکن هستند با مشکلات تنفسی روبه رو هستند و برخی دیگر نیز مشکلات خاص خود را دارند، بیان کرد: روزی نیست که در این میدان میوه و تره بار نزاع و درگیری نباشد که آسایش را از این منطقه سلب کرده است.

 

وی با بیان اینکه جانمایی این میدان اول از همه در کنار پمپ سی ان جی واقع در این میدان در نظر گرفته شده بود که به یکباره تغییر کرد،گفت: این زمین به یکباره به فروش رفته است و میدان به چند متر بالا و چسپیده به این منزل مسکونی در حال احداث است.

 

این شهروند یاسوجی با اشاره به این موضوع که یکی دیگر از معضلات این میدان پسماند ها و بوی بد بجا مانده است، بیان کرد: این موضوع در برخی از مواقع باعث بیماری و حتی نگرانی خانواده های حضور داشته در این مجتمع مسکونی شده است.

 


 
 
 
 
 

 

منبع:بویرخبر

انتهای پیام/ر

نظرات کاربران

شبکه اطلاع رسانی دانا
قلم_گزینشی