نظرخواهی

انتصاب های استاندار جدید را برای پیشرفت استان چگونه ارزیابی می کنید؟

تازه های سایت

18. دى 1395 - 12:31
کارگردان مستند "من سیلاب کلوارم" گفت: دغدغه ام برای ساخت چنین مستندی و شرکت در جشنواره عمار این بود که مظلومیت مردم محروم و هم خونِ با نجومی بگیران بود که بتوانم صدای این مردم مظلوم را به گوش مسئولان برسانم.

به گزارش پایگاه خبری چهارفصل، سید مسعود پرهیزگاری کارگردان مستند "من سیلاب کلوارم" در خصوص سطح کمی و کیفی جشنواره عمار با بیان اینکه این جشنواره سال به سال بهتر می شود و جای خود را در دل مردم باز می کند افزود: آثار راه یافته به جشنواره عمار نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است.

وی گفت: به گفته مسئولین برگزار کننده این جشنواره کیفیت نسبت به سال گذشته بهتر شده است و رقابت در بخش های مختلف به خصوص بخش نقد درون گفتمانی رقابت تنگاتنگی وجود داشت.

پرهیزگاری افزود: آثار قدرتمندی به این جشنواره آمده اند که به تنهایی بار هنری بالایی را به دوش می کتشیدند و در میان این آثار توانستم جزو بهترین ها باشم.

این فیلمساز جوان گفت: دغدغه ام برای ساخت چنین مستندی و شرکت در جشنواره عمار این بود که مظلومیت مردم محروم و هم خونِ با نجومی بگیران بود که بتوانم صدای این مردم مظلوم را به گوش مسئولان برسانم.

وی با اشاره به شاخص های مورد بررسی در این جشنواره گفت: ناب بودن سوژه، به روز بودن موضوع، مردمی بود، سادگی در بیان موضوع و شاعرانه به معضل اجتماعی پرداخت از شاخص هایی بود که مستند من از نظر داوران حائض رتبه شد.

پرهیزگار گفت: در استان کهگیلویه  و بویراحمد به صرف نگاه محرومیت مادی مردم می کنند و نگاه مطالبه گرانه ای با نقد درون گفتمانی حس نمی شد و در مواردی باعث سوء استفاده رسانه ای ضد انقلاب قرار می گرفت.

وی به محاسن این جشنواره اشاره کرد و گفت: جشنواره عمار مردمی است و محدودیتی برای سوژه های مردمی قائل نیست و ضمن حفظ قدرت هنری، اسیر قالب های کلیشه ای مرسوم سینما نشده و آزادی عملی برای فیلم سازان جوان بوجود آورده استکه بتوانند خود را اثبات کنند.

انتهای پیام/س

دیدگاه‌ها

شب خاطره اربعین حسینی در یاسوج برگزار می شود+پوستر http://jebhefarhangikb.ir/?p=180

نظرات کاربران

شبکه اطلاع رسانی دانا