نظرخواهی

انتصاب های استاندار جدید را برای پیشرفت استان چگونه ارزیابی می کنید؟

تازه های سایت

پربیننده ها

21. اسفند 1395 - 17:09
سرمربی تیم فوتبال زاگرس یاسوج معتقد است مسؤولان کهگیلویه و بویراحمد برای درک عمیق‌تر از ورزش نیاز به کلاس توجیهی در این حوزه دارند.

به گزارش پایگاه خبری چهارفصل،  فوتبال در استان کهگیلویه و بویراحمد هواداران پرشماری دارد و در سال‌هایی که تیم‌های باشگاهی این استان در لیگ‌های کشوری حضور دارند بیش از پیش شاهد این نوع عشق به فوتبال در سطح استان هستیم.

برای پی بردن به آخرین وضعیت فوتبال استان و همچنین تیم فوتبال زاگرس یاسوج به سراغ سرمربی تیم زاگرس رفتیم و از وی در خصوص وضعیت فوتبال استان مطالبی را جویا شدیم.

خودتان را بیشتر معرفی کنید؟

حمید کرمی کالوس، فعالیت مربیگری را از سال هشتاد و چهار شروع کردم.

فوتبال خود را از چه زمانی و با چه تیم هایی آغاز کردید؟

بعد از گذراندن کلاس های مختلف مربیگری در سطح آسیا وهمچنین کسب تجربه درحضور اساتیدی چون مجید جلالی، عباس سرخاب و تجربیاتی که اندوخته کاری من در تیم های کارگر بوشهر، شهدی اشهرکرد، المپیاد دانشجویان کل کشور، تیم عشایر یاسوج در لیگ دسته سوم کشور، تیم شهرداری یاسوج بود خداوند این توفیق را داد که امسال در خدمت تیم شهر خودم باشم.

در امر ورزش چه انتظاری از مسئولین شهری دارین؟
انتظاری که میدانم برآورده نمی شود ازسمت مسولین ندارم.

نظر شما درباره فوتبال قدیم یاسوج چیست؟
فوتبال قدیم قابل قیاس با الان نیست.قدیمیا به معنای واقعی فوتبالیست بودن ولی الان امادگی جسمانی وشرایط دیگه ای در فوتبال حرف اول را میزند.وخبری ازخلاقیت های فردی  وتکنیک فردی دیگه نیست.

مشوقان شما در ورزش چه کسانی بودند؟
مشوقان من فقط خانواده بوده است.

تلخ ترین خاطره دوران ورزشی شما چه بوده؟
سقوط شهرداری یاسوج.

 کهگیلویه و بویراحمد در کجای فوتبال ایران قرار گرفته؟

فوتبال استان دارای استعدادهای بالقوه از لحاظ فردیست ولی ضعف امکانات مانع بروز این استعدادهاست و این باعث شده جایگاه واقعی فوتبال استان را در کشور از دست بدهیم هر چند که در پایه‌ها و بانوان روند رو به رشد زیادی داشته‌ایم ولی متاسفانه وقتی وارد سن بالاتری می‌شویم که باید بهره‌برداری کنیم از استعدادهای موجود به دلیل نبود امکانات سخت افزاری و اسپانسر تیم‌های استان و استعدادها از بین می‌رود.

وضعیت فوتبال ما طی سال‌های اخیر چگونه بوده و چرا فراز و نشیب داشته‌ایم؟

مسوؤلان می‌توانند باعث رونق وشکوفایی فوتبال باشند به طور مثال همین ورزشگاه پانزده هزار نفری که الان به ویرانه تبدیل می‌شود ولی دریغ از یک بازی رسمی مسؤولان به همه چیز فکر می‌کنند مگر فوتبال.

لیگ‌های فوتبال در استان چه کیفیتی دارند و آیا می توان بهتر از این بود؟

قطعا وضعیت لیگ استان ما متناسب با شرایط سخت افزاری است و از این بهتر نخواهد شد تا زمانی که حداقل زیرساخت‌ها در اختیارشان نباشد.

بیشترین ضربه را چه کسانی به فوتبال استان وارد کرده‌اند؟

بیشترین ضربه را کسانی به بدنه فوتبال وارد کردند که فقط دنبال جیب پر کردن بودند و هستند تا جایی که حتی از طریق مدارس فوتبال و به بهانه استعدادیابی خانواده‌ها را بی‌انگیزه کرده‌اند واین باعث جلوگیری از خودنمایی و بروز استعدادهای بچه‌های مردم می‌شود و استعداد خود به خود نهفته می‌ماند البته مسؤولان بی‌مسؤولیتی نیز الان در استان هستند که هیچ توجهی ندارند و خودآگاه دنبال نابودی فوتبال با بغض و کینه هستند.

تیم زاگرس یاسوج در صورتی که حمایت می‌شد چه جایگاهی در لیگ داشت؟

تیم زاگرس اگر حمایت مالی می‌شد قطعا صعود می‌کرد واین را تا اینجا عملکرد ما گفته و نشان داده، ما با دست خالی و شرایط وحشتناکی که داشتیم موفق شدیم در لیگ دو بمانیم و این یعنی قدرت ایمان. با تیمی که بیش از هفتاد و پنج درصد بومی‌هایی بودند که در گذشته هیچ اعتقادی به آن‌ها نداشتند.

به عنوان نمونه یکی از سختی‌هایی را که در این فصل متحمل شدید ذکر کنید؟

سختی که کم نبود شما لطفا بپرسید در طول فصل چند مورد راحتی کشیدید وگرنه از شروع تا پایان مسابقات فقط و فقط سختی‌ها را تحمل کردیم.

چه انتقادی نسبت به مسئولین شهرستان دارید؟
مسولی نیست که بخواهم انتقاد کنم.مسول و مدیر زمانی وجود داره که کاری انجام بده تا مورد انتقاد ویا تشویق قرار بگیره منتهی مسولی ‌من نمیبینم.

از چه کسانی دوست دارید تشکر کنید؟
ازاقای موسوی رییس هیت فوتبال استان.اقای علوی مدیرکل ورزش.اقای دکترمحمدی معاونت محترم سیاسی استان.اقای خادم ریاست شرکت گاز استان.مدیریت محترم هتل ازادی.مدیریت محترم وعزیز هتل جهانگردی که دراین راه کمک هایی کردند.

چه اندازه از خودتان برای تیم هزینه کردید و آیا خانواده شما به این کار رضایت دارند؟

هزینه از خودم برای تیم تا جایی بود که مجبور شدم ماشین زیر پای خود و برادرم را بفروشم وام گرفتم و حتی مقروض شوم اما پشیمان نیستم چون به شهرم خدمت کردم و حتی استعدادهای زیادی را در این راه شکوفا کردم که درطی دو سال آینده حرف‌های زیادی از آنها در رده ملی و باشگاهی خواهید شنید و این تنها دلخوشی من بوده و هست.

مسؤولان استان به غیر از کار عمرانی تا چه اندازه دغدغه فرهنگ و ورزش دارند؟

خیلی از مسؤولان در این رابطه بی‌مسؤولیت بوده‌اند و جایگاه واقعی فوتبال و تاثیر آن بر جامعه را نه درک کرده‌اند و نخواهند کرد.

ورزش بخش بزرگی از فرهنگ یک جامعه است، بیگانگی با ورزش خصوصا فوتبال عواقب بسیار خطرناکی را برای جامعه به دنبال خواهد داشت ولی متاسفانه مسؤولان به خواب خرگوشی رفته‌اند و کر و لال و کور شده‌اند و نمی‌خواهند بپذیرند که فوتبال قوی‌ترین ابزار فرهنگی و تاثیرگذارترین بر روی اقتصاد، سیاست و اجتماع است.

تا چه زمان در استانی که مسؤولان حمایت نمی‌کنند می‌توان به فوتبال پرداخت؟

محدوده زمانی فعالیت فوتبالی بدون حمایت مسؤولان فقط می‌تواند به صورت موقت یک الی دو سال باشد و این یعنی مرگ این فوتبال در استان.

اینکه هر سال ما بخواهیم با سیلی صورتمان را سرخ نگه داریم  نمی‌شود و مسؤولان متاسفانه فکر می‌کنند مدیریت یعنی پشت میز نشستن و امر و نهی کردن ولی اگر لازم شد جلسه توجیهی می‌گذاریم تا بعضی از مسؤولان درکشان را از مدیریت بالا ببرند حالا مدیریت در هر زمینه‌ای که باشد فرقی ندارد.

در پایان هر چه که می‌خواهید و می‌دانید در مورد ورزش استان به خصوص فوتبال بیان کنید؟

در پایان تشکر می‌کنم از حمایت برخی از اصحاب رسانه، مدیرکل ورزش استان و ریاست محترم هیأت فوتبال استان مهندس موسوی، مدیریت و کارکنان محترم هتل آزادی و هتل جهانگردی، دکتر محمدی معاونت محترم استانداری، مهندس باقری مدیریت محترم میراث فرهنگی که کمک‌های زیادی کردند.

شهردار محترم و برخی از اعضای محترم شهر که قول کمک داده‌اند ولی تاکنون عملیاتی نشده که حتما خواهد شد. مدیریت محترم شرکت گاز استان و همه کسانی که به نوعی حتی معنوی کمک حال ما بودند و به امید روزهایی بهتر برای فوتبال استان.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

شبکه اطلاع رسانی دانا