نظرخواهی

انتصاب های استاندار جدید را برای پیشرفت استان چگونه ارزیابی می کنید؟

تازه های سایت

19. مهر 1396 - 11:30
صبح امروز جلسه شورای زکات استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور سید علی اصغر حسینی امام جمعه شهر یاسوج ، محبی رئیس کمیته امداد استان، افشارنیا رئیس سازمان صدا و سیمای استان و جمعی از مسئولان در دفتر امام جمعه یاسوج برگزار گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی چهارفصل؛ صبح امروز جلسه شورای زکات استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور سید علی اصغر حسینی امام جمعه شهر یاسوج و جمعی از مسئولان در دفتر امام جمعه یاسوج برگزار گردید.

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام موسوی رییس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: وجود مبلغین در سطح استان از دور افتاده ترین نقاط مورد توجه است. نقش زکات با توجه به مسئله برداشت مورد بحث است که مورد توجه مبلغین و با همکاری متولین در سطح شهرستانها نقش برجسته ای دارد. این موضوع را کمیته های امداد بارها اعلام کرده است.

وی افزود: به جز مبلغین زکات کار گروه های دیگری با نام هدف و معتمدین محل به همراه جامعه مداحان بحث زکات امر به معروف را پیگیری می کنند و در شهرهای گرمسیری همانند گچساران و باشت سهمیه بندی در بحث زکات است.

در ادامه محبی رئیس کمیته امداد با ارائه گزارشی گفت: سه کارگروه از طرف کمیته امداد با آیین نامه خاص  و کمیته های تخصصی راه اندازی شده است و تفاهنامه خوبی با صدا و سیما داشته ایم و امیدواریم که در ادامه کار ما را با توجه به کار ارزشی همراهی نمایند.

وی بیان کرد: چیزی قریب 900 میلیون تومان از زکات جمع آوری شده صرف مناطق محروم شده و مابقی در اجرای پروژه ها و محرومیت زدایی صورت گرفته است و در حدود 787 میلیون  زکات فطریه داشتبم .

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه کارهای خوبی در بحث تبلیغات با همکاری صدا و سیما داشتیم گفت: برای ورودی سطح گچساران 11 میلیون اعتبار داشتیم که هنوز به دلایل مختلف صورت نپذیرفته و نیاز به پیگیری می باشد.

محبی یادآور شد: هماهنگی با معاونت محترم استانداری سازمان بهزیستی با همکاری نهادهای ذیربط در دبیرخانه کمیته امداد جمع آوری و ثبت گردیده است و شناسنامه زکات را برای کل شهرستانها تعریف کرده ایم و اینکه کل زکات در این شناسنامه ثبت و ضبط می گردد و اخیرا هم از سوی مقام معظم رهبری اعلام شد مبلغی از پرداخت زکات بعنوان وام اختصاص یابد که منتظر ابلاغ روندکاری این مورد هستیم.

 

نظرات کاربران

قلم_گزینشی
شبکه اطلاع رسانی دانا