نظرخواهی

انتصاب های استاندار جدید را برای پیشرفت استان چگونه ارزیابی می کنید؟

تازه های سایت

17. آبان 1396 - 8:21
بزرگترین دیپلماسی وحدت آفرین مسلمانان جهان در این شور بزرگ حسینی آنچنان فرآگیر و ملموس می باشد که با هیچ کلام و واژه ای قابل توصیف نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی چهارفصل؛ این روزها شور و نوای شیدایی به پیشگاه حریم کبریایی حضرت اباعبدالله الحسین (ع) به حدی فزون یافته است که تمام رسانه های جهان نگاه خویش را به این همایش معنوی دوخته اند. روح با کرامت این تجمع عظیم و میلیونی در نوع خودش بی نظیر و بی سابقه می باشد.

 بزرگترین دیپلماسی وحدت آفرین مسلمانان جهان در این شور بزرگ حسینی آنچنان فرآگیر و ملموس می باشد که با هیچ کلام و واژه ای قابل توصیف نیست. دشمنان کینه توز و در کمین نشسته اسلام همواره به طرق مختلف سعی در کم رنگ کردن این جلوه حسینی داشتند و دارند تا با ایجاد اختلاف و تفرقه افکنی این صفوف فشرده و وحدت آفرین را متلاشی نمایند.

روح ایمان و کلام وحدت آفرین اسلام ناب محمدی بعنوان حبل الله المتین و چنگ زدن به صراط سعادت در آیین بصیرت عاشورایی می باشد که این روزها بصورت خودجوش از سرتاسر جهان نمود پیدا کرده است. آنچه در این شور و حال و تجمع بزرگ عاشوراییان در اربعین حسینی مورد نظر می باشد همانا اخلاق و ادب به ساحت بی مثال ارباب بی کفن می باشد که بیش از پیش مورد توجه قرار می گیرد.

یکی از نقاط قوت قیام عاشورایی که تا دنیا دنیا برقرار است باید به اظهار ادب و نزاکت خاندان آل طاها بخصوص در وجود ابی عبدالله بهمراه قافله دشت کربلا به نظاره بنشینیم تا همانا با رعایت اخلاق اسلامی در تمامی مراحل این قیام و طی طریق منازل این حادثه جهانی وجود باکرامت این عزیزان را در کالبد اسلام را به درستی درک نماییم.

سرنوشت اسلام با اخلاق مداری امام حسین (ع) تا ظهور حضرت حجت حق پیوندی ناگسستنی دارد از جنس ادب و احترام که برای همه مسلمانان جهان قابل الگو برداری می باشد. شاید اگر متانت و تواضع شهید عطشان نبود هیچگاه حر از مرتبه فکری و اندیشه ای به درجه اعلی حریت دست پیدا نمی کرد و تا قیام قیامت مورد شماتت اهل عالم قرار می گرفت.

مراحل ادب و اخلاق پیشوای عاشوراییان در مرتبت مهربانی با همنوعان، خانواده و صله رحم چنان به اوج خویش می رسد که در میان خاندان نبوت بعنوان الگوی غیرقابل تکرار و بوستانی از معرفت توصیف و بعنوان سمبل تمام خوبی ها مورد تمجید قرار می گیرد.

رهایی از تعلقات دنیوی و علقه های خاطر پذیر از دیگر ویژگی های منحصر بفرد سید و سالار شهیدان می باشد که بروز این ویژگی ها در روز دهم عاشورا با روح بزرگ این امام همام پیوند خورده تا جایی که از عیال و خانمان خویش بخاطر اسلام دل می کند و در گودال قتلگاه نوای "هیهات و مناالذله" می سراید.

فروکش کردن دل بستگی به دنیای مادی در وجود بی بدیل امام حسین (ع) آنچنان به افول می گراید که عزت و سرافرازی را در جان فدا کردن خویش برای ادای رسالت پیامبرگونه ای که بر گردن ایشان گذاشته شده می بیند.

بهرحال آنچه موجب گردیده است که اربعین حسینی و تفصیل عاشورا بعنوان بزرگترین نماد وحدت آفرین و تمسک حلقه مسلمین جهان رقم بخورد همانا جایگاه واقعی شاه عطشان می باشد که با رعایت آداب و اخلاق در رفتار و کردار خویش راه ورود اسلام را در هیچ برهه زمان و مکانی بسته نمی گذارد تا این جاده سعادت و خوشبختی در اوج بی نیازی و پشت پا زدن به تمامی ظواهر دنیویی برای اهل به فراخنای تمام خوبی ها باز باشد.

باید آگاه باشیم که دشمنان اسلام و وحدانیت مسلمانان در هیچ زمان برای متلاشی کردن این صفوف وحدت آفرین و بهم فشرده آرام ننشسته اند و همیشه با ایجاد تفرقه و با سعی در کمرنگ کردن این آیین جهان نما و جلوگیری از اشاعه دین ناب محمدی می باشند که در مراحل بعدی با ریختن خون دردانه فرزند زهرا (س) به تکامل می رسد.

اظهار ارادت به ساحت مقدس ائمه بخصوص اساعه ادب به پیشگاه امام حسین (ع) را باید با پیاده کردن اخلاق حسینی در تمامی مراحل زندگی پیاده نماییم و با عبور از تعلقات خاطر پذیر دنیوی صراط خوشبختی را با تقلید از این امام بزرگوار پیدا نماییم.

باشد ما رهپویان وصال قیام عاشورایی با رعایت ادله اخلاقی و قرار دادن رفتار امام دلها، بر سفینه نجاتش سوار گردیم تا از ورطه پرالتهاب دنیای اسلام ستیزی دشمنان کینه توز به ساحل نجات رهنمون گردیم.

انتهای پیام /

نظرات کاربران

شبکه اطلاع رسانی دانا
قلم_گزینشی