نظرخواهی

انتصاب های استاندار جدید را برای پیشرفت استان چگونه ارزیابی می کنید؟

تازه های سایت

13. آذر 1396 - 16:06
قائم مقام حرب اعتماد ملی گفت: اینکه دانشجو باید سرش داخل کتاب و تحقیقات باشد و به سیاست کاری نداشته باشد این نگاهی افراطی است وبنا بر این دیدگاه باید فضای دانشگاه منهای سیاست باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی چهارفصل؛ عصر امروز نشستی به مناسبت بزرگداشتی روز دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج با حضور حجت الاسلام و المسلیمن منتجب نیا، کارکنان، اساتید و دانشجویان برگزار شد.

در ابتدای این نشست قائم مقام حزب اعتماد ملی گفت: اولین مسله روز دانشجو است و از آنجا اهمیت پیدا کرده که هم پیش از انقلاب و هم بعد از انقلاب با ریختن خون سه شهید در راه استکبار ایثارگر شدند.

وی افزود: از سال 1332 این روز به نام روزدانشجو انتخاب گردیده است و در سال 48 با ورود گارد شاهنشاهی به دانشگاه نتوانستند جلوی دانشجوهای آگاه را بگیرند.

 

حجت الاسلام منتجب نیا تصریح کرد: در این روز دانشجویان نقش بی نظیر دانشجوبان و جوانان در حرکت های اجتماعی را مرور کنند  و نسبت به آزادی دانشجو که در مرحله اول اینکه دانشجویان آزاد مطلق هستند و نباید هیچ محدودیتی داشته باشند که در اول انقلاب مورد توجه قرار گرفت.

 

وی با اشاره به نگاه های افراطی در دانشگاه گفت: اینکه دانشجو باید سرش داخل کتاب و تحقیقات باشد و به سیاست کاری نداشته باشد این نگاهی افراطی است وبنا بر این دیدگاه باید فضای دانشگاه منهای سیاست باشد.

 

قائم مقام حرب اعتماد ملی بیان کرد: دین مبین اسلام با هرگونه اکراه حتی در اجبار دین مخالف است که در نگاه بعدی فضای دانشگاه باید معتدل و همه باید در کنار همدیگر اندیشه متبادل کنند ولی قانون مند باشند.

 

وی با بیان اینکه کجای دانشگاه مشکل دارد کرسی آزاد اندیشی در دانشگاهها برگزار شود، گفت: هم افراد اصولگرا و هم اصلاح طلب برای چنین برنامه سیاسی دعوت بشوند و شماها نگران نباشید که در دانشگاهها مسایل سیاسی مطرح شود و این میراث رهبری و هاشمی رفسنجانی می باشد.

حجت الاسلام منتجب نیا تصریح کرد:اینکه کسی بخواهند اندیشه آزاد اندیشان را بگیرند و لیست سیاه و سفید انتخاب کنند کار درستی نیست.

 

وی در با اشاره به روند دانشگاه ها گفت:دانشگاه جای فعالیت سیاسی هست و نباید احزاب و تشکلها در دانشگاهها نفوذ کنند و شعبه بزنند و سیاست دانشگاهها باید توسط دانشگاه و مسوولان اداره شوند.

 

قائم مقام حزب اعتماد ملی در پایان بیان کرد: چه اشکالی دارد که هنر را در دانشگاهها رونق بدهیم و نشاط و شادی را به دانشگاهها راه بدهیم!؟ اصل بر آزادی اطلاق است و اسلام می گوید همه مواهب الهی حلال است و تنگ نظری هایی که بعضی ها به دین نسبت میدهند از دین پیامبر مبراست.

 

در حاشیه این برنامه جمعی از دانشجویان انجمن اسلامی که میزبانی این جلسه را برعهده داشتند سعی داشتند با با بیشتر در اختیار گذاشتن وقت برنامه جهت انتقاد کردن به دولت های نقش پ رنگی برای ادولت اصلاحات جلوه بدهند که با هوشیاری بسیجیان پیرو خط امام روبرو شدند.

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران

شبکه اطلاع رسانی دانا
قلم_گزینشی