نظرخواهی

انتصاب های استاندار جدید را برای پیشرفت استان چگونه ارزیابی می کنید؟

تازه های سایت

13. آذر 1396 - 16:55
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد افزود: تمامی اسناد احداث این مجتمع موجود و متاسفانه باوجود گذشت بیش از 10 سال این پروژه که متعلق به جامعه ایثارگران و خانواده های معظم شهدا است در این استان به حال خود رها شده بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی چهارفصل؛  مديركل راه وشهرسازي در بازديد از مجتمع توانبخشي مطرح کرد:ساخت مرکز توانبخشی جامعه‌‌ ایثارگران با قوت اجرایی شود.

 

وی خاطر نشان کرد : امیدواریم با تلاش مضاعفی که صورت می‌گیرد با رویکردی مثبت روند اجرایی آن هدایت شود.

عليمرداني گفت: امیدواریم با بهره‌ برداری از این پروژه مهم فرهنگی و رفاهی علاوه بر ایجاد رفاه و آرامش برای جامعه ایثارگران زمینه استفاده آحاد مردم از این مجتمع فراهم شود.

عليمرداني درادامه افزود: یادمان نرود که هر چه داریم به برکت خون شهدا و ایثار رزمندگان به دست آمده است پس وظیفه همه ماست تا با ارج نهادن به مقام والای شهدا و ایثارگران وجودشان را قدر بدانیم و برای آرامش و آسایش آنان اهتمام ورزیم.

سيد منصور موسوي در ادامه با تشریح دلایل چرائی احداث مجتمع توانبخشی، تفریحی و فرهنگی اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد در شهر یاسوج مرکز این استان، اظهارداشت: این پروژه در سال 85 توسط رئیس جمهور وقت دستور داده شد تا احداث بشود.

 

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد افزود: تمامی اسناد احداث این مجتمع موجود و متاسفانه باوجود گذشت بیش از 10 سال این پروژه که متعلق به جامعه ایثارگران و خانواده های معظم شهدا است در این استان به حال خود رها شده بود.

 

موسوی، زیربنای مجتمع توانبخشی، فرهنگی و تفریحی اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد را بیش از 9 هزارمترمربع عنوان و اظهارداشت: مساحت کلی این مجتمع سه هکتار و در کنار هتل آزادی یاسوج قرار است بنا بشود.

 

وی گفت: مجتمع ویژه خانواده های معظم شاهد و ایثارگر در سال های 85 و 86 نسبت به سایر استان های دیگر پیشرفت فوق العاده ای داشت اما متاسفانه مدتی بعد از آن سال ها بدلیل تخصیص نیافتن اعتبارات لازم به تعطیلی کشیده شد.

 

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد، نبود اعتبارات را مهمترین دلیل تعطیلی پروژه 10 ساله این اداره کل ذکر و تصریح کرد: تاکنون بیش از 21 میلیارد ریال برای این پروژه هزینه شده و نیازمند حداقل 10 میلیارد تومان دیگر است.

 

موسوی افزود: استان های همجوار ما مانند فارس ، اصفهان ، خوزستان و چهارمحال بختیاری که پروژه های آنان از لحاظ پیشرفت فیزیکی از پروژه کهگیلویه و بویراحمد عقب تر بود اکنون تکمیل و مورد استفاده قرار گرفته اما پروژه این استان بحالت تعطیلی درآمده است.

 

وی از رایزنی های مستمر خود برای جذب اعتبارات لازم جهت شروع دوباره پروژه توانبخشی، فرهنگی و تفریحی اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد خبرداد و یادآورشد: این پروژه می تواندعلاوه براینکه برخی از مشکلات خانواده های معظم شاهد و ایثارگر را در بخش های رفاهی حل کند می تواند در بخش گردشگری نیز درآمدزایی داشته باشد.

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران

شبکه اطلاع رسانی دانا
قلم_گزینشی