نظرخواهی

انتصاب های استاندار جدید را برای پیشرفت استان چگونه ارزیابی می کنید؟

تازه های سایت

22. آذر 1396 - 13:45
جلسه سخنرانی و پرسش و پاسخ به همت انجمن اسلامی دانشجویان پیرو خط امام(ره) دانشگاه علوم پزشکی یاسوج شب گذشته در سالن حکیم جرجانی با حضور مرجان کاوسی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی چهارفصل؛ شب گذشته جلسه مناظره ای به همت انجمن اسلامی دانشجویان پیرو خط امام(ره) و تشکل وحدت اسلامی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در سالن حکیم جرجانی با حضور مرجان کاووسی برگزار شد. 

این جلسه اما با حاشیه هایی همراه بوده است که در ابتدا می توان به عدم ورود به خبرنگاران به این جلسه اشاره کرد که با پافشاری خبرنگاران بالاخره این مشکل حل شد.

در ابتدای این جلسه  مسئول تشکل وحدت اسلامی با اشاره به انتخابات 29 اردیبهشت و حمایت از روحانی گفت: منتظر تحقق وعده های آقای روحانی هستیم.

که این سخنان با همهمه دانشجویان حاضر در سالن همراه بود و به درگیری فیزیکی انجامید که دقایقی از وقت سالن را به خود اختصاص داد تا اینکه با مداخله افراد حاضر در جلسه این همهمه پایان یافت.

خوبانی دانشجوی بعدی بود که پشت تریبون قرار گرفت و به خواندن بیانیه پرداخت. این بیانیه که به نقد دولت احمدی نژاد می پرداخت همه عملکرد این دولت را زیر سوال برد که این موضوع نیز با اعتراض هایی از سوی برخی دانشجویان همراه بود و در پایان نیز احمدی نژاد را فتنه گر خطاب کرد و از تریبون پایین آمد.

و اما نوبت به سخنران برنامه مرجان کاووسی رسید که سخنرانی خود را با "سلام بر روشنگری و اصلاحات" آغاز کرد و گفت: مخالفان آزادی را به حق و آزادی خواهان را به صبر توصیه می کنیم (تشویق حضار)

عضو و رئیس کمیته زنان حزب اراده ملت ایران افزود: اعتقادی به سخنرانی نخواهم پرداخت و به این اعتقاد دارم که تنها چیزی موجب توسعه در کشور نشده است سخنرانی است و زودتر به پرسش و پاسخ خواهیم پرداخت.

وی افزود: امروز جنبش دانشجویی در جامعه نقش موثری در تحولات داردو یکی از چالش های جنبش دانشجویی عدم وجود دانشجوی فعال در دانشگاه ها است و فضای دانشگاهی و نقادانه باید فعال تر از هر زمانی باشد.

کاوسی گفت: امروز ما می خواهیم پیام روز دانشجو را به آنهایی بگوییم که مخالف صریح صبحت امام خمینی (ره)  هستند و دانشگاه را مبدا تحولات سخن گوییم و همچنین روی سخن ما با کسانی است که می خواهند در مخالف با مقام معظم رهبری نسبت به این موضوع که دانشگاه سیاسی باشد موضع می گیریم.

وی اظهار کرد: برای بالندگی جامعه نیازمند دانشجوی بالنده و توانمند هستیم و معتقدیم فضای دانشجویی باید نقد کند کسانی را که مانع از بیان حرف های دانشجو می شوند.
 
عضو مجمع زنان اصلاح طلب کشور اظهار کرد:امروز وضعیت اقتصادی و آسیب های اجتماعی در بدترین حالت خود قرار گرفته است و فضای اشتغال برای فارغ التحصیلان بسیار بد استو مسیر انقلاب و ارمان های جنبش را دنبال خواهیم کرد تا هیچکس با حصر از گردونه خارج نشود.

وی ابراز داشت: پیام ما برای حسن روحانی این است که دانشجویان با تحلیل وعده های شما به شما رای دادند و منتظر عمل به وعدهایتان هستند.

کاوسی افزود:امروز فضای گفتگو امن نیست بلکه امنیتی است و ما معتقدیم که فضایی که دانشگاه را امنیتی می کند باید نقد بشود و این نقد توسط دانشجو باشد و این دانشجو باید بدون ستاره مراحل تخصیل خود را طی کند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب در پایان گفت: باید قدرتی را که رئیس دولت اصلاحات را محدود می کند، نقد کنیم.

سپس نوبت به جلسه به پرسش و پاسخ رسید که فضای سیاسی جلسه را داغ تر کرد. در اولین نطق پشت تریبون یکی از دانشجویان اصولگرا پشت تریبون قرار گرفت و به بیان موضوعاتی پرداخت.

در ابتدا این دانشجو به نقد صحبت های سخنران برنامه پرداخت و گفت: مثل اینکه یادتان رفته است در دانشگاه ملایر روسری از سر دانشجوی بسیجی کشیدید و گویا یادتان رفته‌ است که اکبر گنجه‌ای تورئیسن شما بود که شعار «روسری یا تو سری» را سر می داد.

وی افزود: شما موقعی که رای میدادید باید به فکر این روزهای خود بودید نه اینکه امروز بیایید و بگویید به وعده هایتان عمل کنید.

این دانشجو در ادامه گفت که من یک سوال از شما می پرسم: شما در حزب اراده ملت ایران با تقلب بالا آمدید؟ پاسخ شما چیست؟

دانشجوی بعد که مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بود توسط مجری فراخوانده شد و پشت تریبون قرار گرفت. این دانشجوی بسیجی به صحبت پرداخت و گفت: نمی دونم چرا برخی ها تناقض دارند؟ تناقض بین فتنه و رهبری که شما حرف از امام و رهبری و در عین حال حرف از فتنه می زنید.

وی افزود: ما امروز شهید دادیم، حرمت شهدا و امام حسین (ع) را در فتنه حفظ نکردند این چه تناقضی است؟

جوشن بیان کرد: عزت این نیست که با آمریکا قدم بزنی و به آمریکا لبخند بزنی؟ عزت سردار سلیمانی است، عزت این است که نامه رئیس سیا را نگاه نکنید.

وی افزود: شما دم از آزادی می زنید در حالی که رئیس دولت اصلاحات در یک جلسه گفت: " میدم بندازنتون بیرون"

دانشجویان حاضر در سالن نیز با تشویق های خود بر شور و هیجان این پرسش ها می افزودند.

سومین دانشجو نیز پشت تریبون قرار گرفت و به بیان سخنان خود پرداخت و گفت: شما از دولت اصلاحات سخن گفته شود، آیا در همین دولت نبود که گفته شد خدا را هم می شود نقد کرد؟

وی افزود: سال 85 احمدی نژاد نامه زد که ورود خانم ها به ورزشگاها آزاد شود ولی روزنامه آفتاب یزد که متعلق به اصلاح طلبان است آن روزها نوشت که آیا ورود زنان به ورزشگاه مسئله اصلی کشور است؟ چطور الان مواضع برعکس شده است؟

سعادت طلب بیان کرد: تنها دستاورد دولت روحانی برجام بوده است که این همه روی آن سرمایه گذاری شده است که در حال حاضر حضور پنج جاسوس در تیم مذاکره کننده مشخص شده است. آیا این برجام به نفع کشور است؟

وی ادامه داد:موقعی که به روحانی رای میدادید نمی دانستید که امضای وی پای برگه حصر بوده است؟

دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تصریح کرد: خوش آمدگویی می کنید به دانشجو یا فقط به اصلاحات؛ امروز روز دانشجو است نه اصلاحات. (توجه سخنران)

وی بیان کرد: روحانی گفتند که ما وزیر زن انتخاب می کنیم ولی تنها دولتی که وزیر زن داشت همان دولتی است که این همه به آن نقد می کنید.

در پایان سعادت طلب گفت: سخنان خود را با این سخن از "دکتر شریعتی" پایان می دهم: " خدایا کمکم کن تا حقیقت را بخاطر مصلحت ذبح نکنم".

نفر بعد از انجمن پیرو خط امام (ره) پشت تریبون قرار گرفت و گفت: شما اصولگرایان با عملکرد 8 ساله، کشور را به لبه پرتگاه نزدیک کردید.

( تشویق برخی از حضار و شروع همهه و جنجال در سالن حکیم جرجانی که به درگیری فیزیکی نیز می انجامد)

 

وی افزود: شما سال 94 که آذر منصوری به دانشگاه آزاد یاسوج آمد، با او چه برخوردی داشتید؟

بهزادیان تصریح کرد: سوت و هورا هیچ فایده‌ای ندارد. درود بر مخالف من.

در ادامه دانشجوی دیگری از تشکل وحدت اسلامی به بیان نظرات خود پرداخت و گفت: شما (اصولگرایان) 12 دقیقه وقت داشتید و نتوانستید 2 دقیقه صحبت های بهزادیان را تحمل کنید و جلسه را به هم ریختید.

پریسایی گفت: شما هم ذره‌ای تحمل حرف نقد را ندارد بعد دیگران را محکوم می‌کنید که نقد پذیر نیستید.

در نوبت بعد دانشجویی با کاغذی به دست پشت تریبون آمد و به نقد دولت نهم و دهم پراخت.

با پایان پرسشهای دانشجویان نوبت به سخنران برنامه رسید که به پاسخ دادن پرداخت و گفت: روزنامه کیهان به دروغ نوشته بود که من با تقلب بالا آمدم.

که همهمه در سالن به اوج خود می رسد وبرخی از  دانشجویان اعتراض می کنند.

وی با اشاره به ناآرامی های سالن افزود: تحمل دارید پاسخ ها را بشنوید یا کماکان می خواهید ادامه دهید. شما خیلی کم تحملید و با این کم تحملی ها این مقدار هزینه به این کشور وارد شد و این کم تحملی های شما و نشنیدن صدای مخالف از سوی شما باعث مشکلات شده است.

در ادامه دانشجویی از میان جمع دانشجویان به سخنان کاوسی واکنش نشان می دهد که  وی با اشاره به این واکنش تصریح کرد: در سر عقل باید بی کلاهی عار نیست.

کاوسی تصریح کرد: دوست عزیزی که اتهام تقلب زدن منبعش روزنامه کیهان است. روزنامه ای که هر روز با دروغهایش برای کشور هزینه به بار می آورد و مدافع کسانی بود که دروغگویی آنها به تمام عالم ثابت شد.

وی افزود: ما متناقض صبحت نمی کنیم و حق را می گویم ما ترس جاهلانه نداریم. 

عضو شورای سیاست‌گذاری حزب اراده ملت ایران بیان کرد: اگر رفتن به ورزشگاه در زمانی مصلحت نیست و در روزی دیگر مصلحت است بسته به اقتضائات زمان است. 

وی افزود: خیلی خوبه که خانم های اصولگرا رختشویی و پستوی خانه را رها کرده اند و به پشت تریبون ها آمده اند.

این سخنان بار دیگر با واکنش دانشجویان و جنجال در سالن روبرو می شود که سخنران را به عصبانیت کشاند.

کاوسی در ادامه با بیان سخنانی حین این همهمه ها گفت: شما که اتهام زدید بیایید اثبات کنید. شما جز اتهامات پوشالی و جعلی چیزی بلد نیستید و آیا شما اثبات کردید که رئیس دولت نهم و دهم  بدون تقلب رای آورده؟ پس بیا اینجا اثبات کنید که در سال 88 تقلب نشده است؛شما همیشه دوست دارید که با هوجی گری جلسه را به هم بریزید.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

بله ایشون با توهین به خانم های چادری وبا حجاب ونه اصولگرا تنها کم ارزشی خوشان را بر همگان هویدا کردند وبعد بدون اینکه سخنان مارا بشنوند فرار کردند این است ازادی حقوق بیان ؟انهم با سانسور واقعیات و توهین به شخصیت افراد؟پس حتما دانشگاه پستو وسالن جرجانی رختشویخانه است؟کسی که معتقد است رقص و اواز در روز عاشورا انم با انهمه سند ومدرک وکلیپ ازاین صحنه ها حق خواهی است پس لابد حق خواهی وپیام عاشورا را با این ذهن کوته فکر نغهمیده اند. وچرا خبرها سانسور شده است کمیته های مسئول برگزاری کار را به جایی رساندند وانقدر یکطرفه صحبت کردند که هوادارانشان نیز دراخر سکوت کرده بودند. شخصی به روی سکو امد که مثلا طنز اجرا میکرد وشعری خواند سراسر کفر که من شعر را افریدم خدا عصبانی شد وایدز را افرید!!!!وکسی نیست بگوید کی خودت را افرید؟ بله خوب است اخبار را سانسور نکنیم
کل سوابق این خانم را نگاه کنید به بی تجربگی ایشان پی می برید.

نظرات کاربران

شبکه اطلاع رسانی دانا
قلم_گزینشی