نظرخواهی

آیا ازعملکرد مهدی روشنفکر در توسعه شهرستان های بویراحمد، دنا و مارگون راضی هستید؟

تازه های سایت

3. بهمن 1396 - 0:36
فرزاد محمدیان گفت: چرا اقلام اهدایی مردم و نهادهای مختلف به جای اینکه در میان مردم کرمانشاه تقسیم شود در خانه شخصی مسئولان بایگانی می شود و سرانجام این کالاها به کجا کشیده شده است؟!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی چهارفصل؛ قریب به هفتاد روز از زلزله مهیب کرمانشاه می گذرد و مردم این سامان هنوز در شوک عظیم خروارهای یاز آوار و وسرگردان ماندن در این فصل سرد و طاقت فرسا با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می نمایند. پایگاه خبری و تحلیلی چهارفصل بنا به رسالتی که برعهده دارد تمامی مراحل کاری و کمک رسانی به مردم را از طریق ارتباط با مسئولان استانی جویا شده است که امروز برای وضعیت اوضاع و احوال مردم این دیار ارتباط تلفنی با فرزاد محمدیان سر دهیاران سر پل ذهاب برقرار نموده تا مردم را از کم و کیف انجام این کارها بیشتر آگاه نماید.

 

محمدیان به چهارفصل گفت: اصلا آن انتظاری که ما از دولت داشتیم دولتمردان این انتظارات را برای ما برآورده نکردند و فقط شعار دادند، آمدند عکس هایشان را گرفتند و وعده و قول هایشان را دادند و رفتند. اگر همت مردم ایران و کمک های سپاه، ارتش و نیروی انتظامی نبود به خدا قسم مردم کرمانشاه تلف می شدند.

 

سر دهیاران سرپل ذهاب افزود:  دولت چیزی را که در آغاز زلزله به مردم کرمانشاه قول دادند و الآن با چیزی که بعد از هفتاد روز از این زلزله مهیب می گذرد هیچ سنخیتی ندارد. در حال حاضر مشکل اصلی ما اسکان موقت مردم زلزله زده و آوار برداری است.

 

وی ادامه داد:  99/. درصد مردم کرمانشاه سرگردان و بلاتکلیف هستند و مجبور به مهاجرت به شهرهای دیگر شدند. به خاطر وضعیت تحصیل فرزندانشان و مهیا نبودن بستر آموزش، علی رغم میل باطنی سرزمین مادری را ترک کردند و در دیگر شهرهای کشور در بدترین وضعیت اقتصادی و روحی زندگی می کنند.

 

محمدیان بیان نمود: قانونی که آقای رئیس جمهور و کابینه شان مصوب کردند که کانکس شامل مستاجر نمی شود و در مقابل آن 5 میلیون تومان بلاعوض پرداخت می کنیم که این موضوع را با خود معاون اول رئیس جمهور آقای جهانگیری در سفر به کرمانشاه درمیان گذاشتیم که با این مقدار پول کجا می توان خانه ای رهن کرد، که حتی این وجه کم  را هم پرداخت نکرده اند و وقتی مردم را برای دریافت آن به مراجع ذیربط رجوع می کنند با صف طویلی روبرو می شوند که برای مردم غمبار این دیار مقرون به صرفه نیست.

 

سردهیاران سرپل ذهاب ابراز نمود: ما توقعی که از نمایندگان و مسئولان کرمانشاهی داشتیم این بود که برای مردم سنگ تمام بگذارند که متاسفانه با سیاه نمایی و سیاست کاری در عمل، کار خاصی برای مردم کرمانشاه بخصوص مردم سرپل ذهاب انجام ندادند.

 

فرزاد محمدیان گلایه کرد:  اگر در این منطقه نورچشمی نباشی هیچگاه به حقت نخواهی رسید، توقعی که از استاندار کرمانشاه داشتیم اصلا برای ما برآورده نکرد و از اینکه هفته ای شش روز سرپل ذهاب باشی و خروجی کار نداشته باشی به چه درد این مردم می خورد! اگر زحمات دهیاران و شوراها و سه چهارتا مدیر دلسوز و سپاه پاسداران نبود وضعیت مردم فلاکت بار بود.

 

وی با ظهار تاسف گفت: می خواهم بگویم مدیران ارشد کشور، استان و شهرستان در قضیه زلزله کرمانشاه در عمل برای این مردم چه کار کردند؟ چرا واقعیت ها را نمی گویند، چه ایرادی دارد که بگویند ما در برابر انجام امداد و کمک به همنوعان ناتوان هستیم؟ چرا مدیران ارشد کشوری و استانی شهامت ندارند که اگر کاری از آنها بر نمی آید اقرار بکنند از وسع و توانایی آنها خارج است و این کارها را با سیاست بازی عجین ننمایند؟!

محمدیان با اظهار نارضایتی بیان کرد: وضعیت بهداشت در منطقه سرپل ذهاب به جد نگران کننده است، ما روی وزیر بهداشت حساب ویژه باز کرده بودیم و احساس می کردیم که هاشمی (وزیر بهداشت) به راستی دلسوز است و یا اینکه آقای آخوندی وزیر راه و مسکن و شهرسازی از دلسوزان این مردم هستند! دو هفته وزارت بهداشت دارو و ویزیت رایگان برای مردم انجام دادند که آن هم درود به شرف پزشکان سراسر کشور که به صورت خودجوش مردم را ویزیت می کردند که بعد از دوهفته مجددا کار درمان را برای مردم فقیر و بی پناه به روال سابق و همان دریافت پول از این مردم برگرداندند و الآن هم رسیدگی نمی شود و با مشکل پزشک و تهیه دارو برای بیماران مواجه هستیم.

 

سر دهیاران سرپل ذهاب ادامه داد: فاجعه ای که الآن در حال رخ دادن است بحث بیماری های عفونی ست که در این اوضاع و احوال همین دیروز دختر بچه ای به نام سارینا ذهابی به دلیل بیماری عفونی تشنج زا و عدم رسیدگی مسئولین به وضعیت معیشتی خانواده شان جانش را از دست داد.

 

این مقام محلی با ناراحتی گفت: شرم باد بر مسئولانی که فقط آمدند و عکس گرفتند و الآن جواب خانواده بهروز ذهابی را چه کسی می دهد؟! به دلیل اینکه از حق مردم دفاع می نمایم و صدای رسای مردم به خاک ماتم نشسته سرپل ذهاب هستم  در این اوضاع و احوال در  حال عزل کردن من هستند.

 

وی افزود:  چرا اقلام اهدایی مردم و نهادهای مختلف به جای اینکه در میان مردم کرمانشاه تقسیم شود در خانه شخصی مسئولان بایگانی می شود و سرانجام این کالاها به کجا کشیده شده است که هیچ کس از نحوه توزیع آنها خبردار نیست؟  چرا فقط یک سری افراد خاص ورود کنند به انبارهای هلال احمر و به اسم مردم ولی به کام خود و اطرافیان نورچشمی های خود باشند؟! چرا بعضی از افراد که وصل به مسئولان هستند هشتمین پک غذایی خود را بگیرند ولی اکثر مردم که کسی را در دستگاههای ذی نفوذ ندارند حتی از گرفتن یک وعده پک غذایی محروم بمانند؟ این داد را ما به چه کسی بگوییم که فریاد رس این مردم محروم از همه چیز باشد؟!

 

سردهیاران سرپل ذهاب در آخر گفت: چرا در این اوضاع و احوال مسئولان استانی جنگ های سیاسی را وارد کار خود کرده اند و با باند بازی و مدیر عوض کردن سعی در انتقام گیری هستند؟ اگر مسئولان استانی با مردم رو راست باشند هیچگاه چنین  حق مردم  در زیر سیاست بازی آنها ضایع نخواهد شد . از مسئولان تقاضا داریم که تکلیف هلال احمر را روشن نمایند و اینکه چرا به بعضی افراد 5 کانکس تقدیم نمایند ولی به خانوارهای کم بضاعت که بچه معلول و بیمار دارند از گرفتن یک کانکس در حسرت بمانند! در پایان امیدواریم که متولیان استانی به خود بیایند و بند سیاست بازی را بر روی سر این مردم بی گناه و مانده بر وی تل آوار پیاده ننمایند.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

شبکه اطلاع رسانی دانا
قلم_گزینشی