نظرخواهی

انتصاب های استاندار جدید را برای پیشرفت استان چگونه ارزیابی می کنید؟

تازه های سایت

8. بهمن 1396 - 21:59
نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کهگیلویه و بویراحمد صبح امروز با حضور استاندار کهگیلویه و بویراحمد ، برخی مدیران دستگاه های اجرایی، مدیران بانک ها و تولیدکنندگان دارای واحدهای مشکل دار در سالن شماره یک استانداری استان برگزارشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی چهارفصل؛ نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کهگیلویه و بویراحمد صبح امروز با حضور استاندار کهگیلویه و بویراحمد ، برخی مدیران دستگاه های اجرایی، مدیران بانک ها و تولیدکنندگان دارای واحدهای مشکل دار در سالن شماره یک استانداری استان برگزارشد.

در این نشست مصوبات جلسه قبلی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان به تفکیک اقدامات انجام شده مورد بحث و بررسی قرار گرفت و با حضور سرمایه گذاران مشکل کارخانه در دست احداث شن و ماسه کوهی سامان حبیبی، تعاونی 2301 صنایع تولیدی و بسته بندی اهورا، کارخانه نماسازان مروارید ( کارخانه آجر دهدشت) بازنگری و تدابیر لازم انجام شد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این نشست با بیان اینکه نتایج حاصل از این کارگروه تصمیم کلی برای رفع مشکل واحدهای تولیدی است و باید انجام شود و سیاست دولت نیز بر مبنای تساهل برای وارد چرخه شدن واحدها و رفع موانع استوار است.

تعاونی 2301 صنایع تولیدی و بسته بندی اهورا از جمله واحدهای تولیدی بود که با حضور سرمایه گذار آن مورد بررسی قرار گرفت و قرار شد بدهی های این واحد تولیدی به بانک های عامل به صورت اقساطی پرداخت شود. 

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج درباره این واحد تولیدی گفت:این واحد تولیدی از جمله طرح های موفقی است که در حوزه صادرات غیر نفتی کمک شایانی به استان کهگیلویه و بویراحمد کند و با توجه به اینکه سردخانه 5 هزارتنی نیز برخوردار است در ذخیره سازی و تنظیم میوه شب عید نقش تعیین کننده ای ایفا کند.

بانک های عامل باید با سرمایه گذاران همکاری کنند / بدهی بیش از یک میلیاردی کارخانه اجر دهدشت به شرکت گاز و برق

جبار کیانی گفت: این واحد تولیدی هم اینک با 30 درصد ظرفیت اسمی کار می کند که باید به بالای 80 درصد برسد و بانک های عامل نیز باید با سرمایه گذار همکاری کنند.

کارخانه نماسازان مروارید ( کارخانه آجر دهدشت) نیز از جمله واحدهای مشکل داری بود که در این نشست با حضور سرمایه گذار آن مورد بررسی قرار گرفت و مدیرعامل شرکت گاز و برق عنوان کردند که این کارخانه 800 میلیون تومان پول گاز و 700 میلیون تومان پول برق بدهکار است .

مدیرعامل شرکت برق و گاز استان در این نشست با بیان اینکه تاکنون یک ریال از بدهکاری این کارخانه به این شرکت برق و گاز پرداخت نشده است و برای راکد نشدن مهلت پرداخت تعیین شد اما بازهم این کارخانه بدهی خود را تسویه نکرده است.

مدیر کارخانه آجر دهدشت گفت: با راه اندازی فاز دوم کارخانه آجر دهدشت ظرفیت آن به یک هزارتن می رسد که با فروش محصولات بیشتر می توان بدهی به شرکت گاز و برق را پرداخت کرد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز خطاب به مدیر کارخانه آجر دهدشت گفت: قول می دهید تا کی فاز دوم را راه اندازی کنید که رئیس زاده مدیرکارخانه اجر دهدشت در پاسخ گفت تا سه ماه آینده تلاش می شود راه اندازی شود.

علی محمد احمدی افزود: چرا این کارخانه ظرفیت فاز نخست خود را به مرحله تکمیل نمی رساند که رئیس زاده در پاسخ گفت: کوره کارخانه چینی است و اگر بیش از اندازه به آن فشار وارد شود می سوزد.

احمدی ابراز داشت: ظرفیت این کارخانه در فاز نخست 400 تن است که 200 تن تولید دارد و اگر در پرداخت پول آب و گاز و برق خود مانده است باید فکری به حال مدیریت آن کرد.

وی بیان کرد: ماشین آلات کارخانه اجر دهدشت از مجهزترین نونه ها در استان و کشور است و باید کمک کرد تا به فعالیت خود ادامه دهد.

تعطیلی کارخانه آجر دهدشت به 500 نفر ضربه می زند

مدیرکل کار، تعاون و امور اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: کارخانه آجر دهدشت با 100 کارگر در حال فعالیت است که با تعطیلی آن بیش از 500 نفر ضربه خواهند خورد .

پروانه نیکمرام با بیان اینکه کارخانه اجر تنها کارخانه در شهر دهدشت است، افزود: حقوق کارگران این کارخانه در شرایط فعلی 4 ماه است که پرداخت نشده است و با تعطیلی کارخانه و مراجعه کارگران به تامین اجتماعی فشار زیادی به صندوق وارد می شود و صندوق نیز متضرر خواهد شد .

وی گفت: این سوال مطرح است که با مشکلاتی که این کارخانه هم اکنون با ان دست و پنجه نرم می کند آیا با راه اندازی فاز دوم ان مشکلات برطرف میشود یا وضعیت بدتر خواهد شد.

احداث کارخانه شن و ماسه کوهی سامان حبیبی در محدوده روستای دلی اولاد علی مومن بویراحمد از دیگر موضوعات مورد بحث بود که قرار شد با همکاری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان حریم قانونی تا جاده اصلی را رعایت کند تا بتواند مجوزهای لازم برای فعالیت را اخذ کند.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

شبکه اطلاع رسانی دانا
قلم_گزینشی