نظرخواهی

انتصاب های استاندار جدید را برای پیشرفت استان چگونه ارزیابی می کنید؟

تازه های سایت

18. بهمن 1396 - 0:43
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان چرام از توزیع پنجمین مرحله سبد غذایی حمایتی بین 200مادر باردار و شیرده در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی چهارفصل  به نقل از چرام؛سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان چرام از توزیع پنجمین مرحله سبد غذایی حمایتی بین مادران باردار و شیرده در این شهرستان خبر داد.

 

عصر امروز علی جعفری فر در این توزیع،گفت: سبد غذایی اهدا شده از طرف موسسه خیرین علوی تهران همانند دوره های قبل شامل برنج، ماکارونی، لوبیا چیتی، نخود، عدس، تن ماهی، سویا، پنیر، مرغ، خرما، روغن مایع، حلوا ، عسل و لپه است.

 

وی عنوان کرد: این سبد غذایی برای پنجمین بار در سال جاری در بین 200 خانوار و افراد واجد شرایط شناسایی شده، توزیع شد. 

 

جعفری فر با بیان اینکه سبد غذایی شامل 14 نوع مواد خوراکی مورد نیاز مادران باردار خانوارهای بی بضاعت است، گفت: این اقلام غذایی با هدف پیشگیری از تولد نوزاد نارس، بین مادران باردار خانوارهای کم بـضاعت و بی بضاعت توزیع می شود.

 

وی اظهار کرد: 60 درصد نیاز مادر باردار به پروتئین از طریق دریافت این سبد غذایی برطرف می شود که این سبد حمایتی به منظور پیشگیری از اختلال وزن مادر در دوران بارداری و افزایش کیفیت شیر مادر در دوران شیردهی به منظور پیشگیری از سوء تغذیه کودک، توزیع آن در شش ماهه اول زندگی استمرار دارد. 

 

سرپرست شبکه بهداشت درمان شهرستان چرام، در پایان خاطر نشان کرد: این اقدام با همکاری موسسه خیرین علوی تهران به عنوان متولی امر و از طریق بررسی پرونده های بهداشتی مادران باردار، به منظور بهبود تغذیه کودکان و مادران این شهرستان انجام شد.

 

تصویر:

نظرات کاربران

شبکه اطلاع رسانی دانا
قلم_گزینشی