نظرخواهی

انتصاب های استاندار جدید را برای پیشرفت استان چگونه ارزیابی می کنید؟

تازه های سایت

26. بهمن 1396 - 11:34
شهید احمد نیکنام متولد تیرماه1345با عضويت در ناحیه مقاومت بسیج، به جبهه رفت و با دشمن بعثي به نبرد پرداخت و سرانجام درمنطقه عملياتي فاو در سال1364 به درجه رفيع شهادت رسيد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی چهارفصل به نقل از چرام؛شهید احمد نیکنام متولد تیرماه 1345 با عضويت در ناحیه مقاومت بسیج، به جبهه رفت و با دشمن بعثي به نبرد پرداخت و سرانجام درمنطقه عملياتي فاو در سال 1364 به درجه رفيع شهادت رسيد.

 

 

فرازی از زندگینامه شهید:

شهید احمد نیکنام  در روستاي چنارستان سفلي زندگي پاك خود را آغاز كرد و  پس از گذراندن دوران طفوليت تا سال اول رشته نظري به تحصيل علم پرداخت.

 

 سپس به عضويت رسمي سپاه در آمد و از طرف سپاه به جبهه رفت و با دشمن بعثي به نبرد پرداخت و سرانجام درمنطقه عملياتي فاو در سال1364 به درجه رفيع شهادت رسيد.

 

وصیت نامه شهید احمد نیکنام

بسمه تعالى 
ولاتحسبن  الذين قتلوا فى سيبل الله  امواتا بل ااحياء عندربهم يرزقون (سوره آل عمران) 168 
هرگز گمان مبريد آنهائيكه  درراه خدا كشته شده اندمرده اند بلكه زنده اند  ونزد خداى خود روزى مى خورند  . 
ربناافرغ علينا  صبرو  ثبت اقدامنا و انصرنا القوم الفاخرين 
خدايا شاهد باشكه ما براى احياى دين تو وبراى اجراى احكام تو به جبهه  ميرويم و مردانه مى جنگيم تا در راه تو شهيد  شويم . به نام خداوندمهربان و  به نام قادرمتعال به نام كسى كه نام او دواى دردمندان است وياد  ذكر شهيدان  است .

 

سلام بر پيامبر گرانقدر اسلام منجى عالم بشريت  و  آخرين پيام آور وحى الهى حضرت حتمى مرتبت محمد بن عبدالله (ص) و سلام بر جانشينان  بر حق او و سلام بر اولياء و مقربين به درگاه خداوند متعال .و سلام بر امام امت  كه ما را از پرتگاه شرك نجات   داد . 

امامى كه هم چون اجداد با وفايش در راه بر پايى دين مقدس اسلام زحماتى بى دريغ كشيده اندو آنهائيكه براى به ثمر رسيدن انقلاب اسلامى زندانها و تبعيدها كشيدند .

 

تا اينكه انقلاب به ثمر رسيدو الآن كه امام عزيزما را بيدار  كرده استبايد گوش به فرمان او باشيم و ازدست آوردهاى انقلاب با جان و مال دفاع كنيم .

خداوند ما را يارى كند - ما روزهاى گرم تابستان را در گرماى سوزان خوزستان و روزهاى سرد را در سرماى كردستان به سر مى بريم تا در راه حق شهيد شويم و از هيچ چيز باكى نداريم شهادت رستگارى است شهادت رمز پيروزى  اسلام است . اين انقلاب كه تا كنون پيش رفته است ازاثر خون شهيدان عزيز و  شهادت جوانان برومند  اين انقلاب است .

  مكتب ما مكتب خون و قيام است ما براى پيروزى اسلام بايد از جان  خود و بهترين جوانان اين مكتب بگذريم . بارخدايا با قطره  خون تمام ياورانى كه در راه مظلومانه و سعادتمندانه  جان دادند قسم ياد مى كنم كه از تو و قرآن كريم پاسدارى كنم و جان نالايقم را در راه و   عظمت فداكنم .

 

من براساس  رسالت اسلامى كه بردوش خود احساس مى كنم راهى جبهه شدم خداى بزرگ را سپاس مى گويم كه در اين برهه حساس از زمان زندگى ميكنم.

و بهترين لحظه زندگى را موقعى  مى كنم كه به سوى خداى خود عروج كنم . امروز كه بزرگترين سعادت نصيب ملت ما شده است زيرا كشته شدن در راه خدا سعادت مى خواهداگر قرار باشد روزى بميريم چرا مردانه نميريم چرا حسين وارنميريم چرا در  اين جا با تنها و همسنگرها كه شبها در صحراى كربلادارد نميريم. آنكه امروز از ترس مرگ در بهترين كاخهاى پنهان شده سعادت ندارد از مرگ  را فدا شدن مى داند  - او شقاوت دارد اوتفكر اسلامى ندارد - امامن با زبانى قاصر از شما ملت عزيز مى گويم در كنار انديشيدن به ماديات  ،  خانه ، ماشين ، رفاه  كه براى آنجا چه آماده كرده ايد  الآن كه شما اين‌وصيت نامه را  مى خوانيد و يا گوش مى دهيد ممكن است جنازه من در زير خروارها خاك مدفون باشد و يا در بيابانها افتاده باشد.

 

ولى بى شك شما به رونوشت من دچار  مي شويد پس به خود آئيد  كه سستى ودرنگ موجب پشيمانى اخروى است اما سلام خدا بر شما ملت عزيز و هميشه در صحنه ايران من امروز به عنوان برادرى كوچك با زبانى الكن و قاصر چند كلمه اى به عنوان تذكر خدمتتان عرض مى كنم.

 

از اين وصيتم با شما دعوت به صبر و استقامت ووحدت در كارهاست پس هميشه در برابر مشكلات اقتصادى صبور باشيد .

نكند خداى ناكرده روزى بيايد  كه براثرطولانى شدن جنگ از انقلاب و امام بدبين شويد كه آن روز بايد فاتحه اسلام  را خواند هميشه در همه  در صحنه باشيد .

 

نكند خداى ناكرده ضدانقلاب با حرفهاى دروغين خود شما را از  برهاند پس اى عزيزان هميشه يار و ياور امام عزيز باشيد و گوش به فرمان او باشيد هميشه در برابر فشارهاى اقتصادى و كبودات ثابت قدم باشيد كه خدا با صابران است برادران وخواهران حالا  كه فرزندان خود را به جبهه ها مى فرستيد شما مواظب پشت جبهه باشيد .

تا ضد انقلاب در كشور ما نفوذ  نكند با حضور خود در نماز جمعه و مساجد پوزه استكبار جهانى  و ضدانقلاب داخلى و خارجى را به خاك مذلت بكشيد مواظب باشيد.

 

ضدانقلاب بسن شما اختلاف ازدر دست در دست هم داده و ريسمان الهى چنگ زنيد كه ريسمان بسيار ضخيمى است - خواهران حزب الله زينب وار باشيد.

و با حجاب خودتان آخرين اميدهاى ضدانقلاب و آخرش ريشه فرهنگ غربى را در كشور از  بين ببريد از  روحانيت پشتيبانى كنيد  كه العلما وارثه الانبياء جبهه ها را با خروش ايثارگرانه خودپركنيدحافظين خون شهيدان باشيد و نگذاريد خون شهيدان پايمال شود اما سخن خود را با پدر شروع مى كنم -پدرم ميدانم آرزو داشتى روزى من پاسدار اسلام شوم و به جبهه بروم .

 

و از اسلام دفاع كنم حالا كه من در اين راه شهيد شده ام نگران نباش و در مرگ من صبور باش اميد وار باش شهيد شدن من هيچ گونه ضعفى در اراده ندهد زيرا اسلام امروز احتياج به خون دارد اگر ما امروز نتوانيم در راه او خون بدهيم پس كى آن كه مى گفتند حسين جان يا ليتنى كنا معكم فاقوا فوز عظيما - اى كاش بوديم در كربلا تا به فوز عظيم مى رسيديم پس آن موقع رسيده و بايد بشتابيد بسوى او   فوز عظيم الهى اگر امروز حسين نيست

.اما فرزند او هست و دارد ادامه راه حسين را  مى رود بايد او را يارى كنيد و مالتان و  جانتان  را در اين  راه ازدست بدهيد اگر من شهيد شدم براى من گريه نكنيد هرگاه ياد من افتاديد براى مظلوميت امام حسين گريه كنيد زيرا ما امانت  خدا بوديمو  هم اكنون خدا امانتش را پس گرفته است مرا  پرورش خوبى به من دادى فكر كنم از آن موقعى كه به من شير ميدادى  اشكهاى  چشمت كه براى امام حسين مى ريختى با شيرت  مخلوط مى شد و اينچنين عشق حسين (ع) را در قلب من بوجود آورد خداوند شما را با فاطمه زهرا مهشور بگرداند .

مادرم  براى  من اشك نريز و به مادران شهدا بگوكه من براى ادامه راه فرزندان شما اين راه راميروم مادرم همچون زينب  باشكه در مرگ فرزند و برادر خود آنچنان مقاوم بود كه با مقاومت زينب  (ع) كاخ يزيد  را به لرزه درآمد هنگامى كه آن خطبه خود را خواند حجاب  اسلامى بپوشاند.كه زينب زن حفظ حجاب اوست برادرانم ادامه راه ما بر همه شماست آنقدر به جبهه برويد تا شهيد شويد برادران عزيز پشتيبان امام عزيز و  روحانيت در خط امام باشيد در آخر از همه دوستان و آشنايان حلاليت مى طلبم اميدوارمرا ببخشيد . 

 

به اميد پيروزى لشكريان حق 
خدايا خدايا تا انقلاب  مهدى خمينى را نگهدار 

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران

شبکه اطلاع رسانی دانا
قلم_گزینشی