نظرخواهی

انتصاب های استاندار جدید را برای پیشرفت استان چگونه ارزیابی می کنید؟

تازه های سایت

30. بهمن 1396 - 11:52
معاون مدیریت بحران استان گفت::در صورت رخ دادن بحران باید همه ادارات باهم متحد باشند که وضع به حالت اولیه برگردد.در صورت رخ دادن بحران نقاط ضعف و مثبی وجود خواهد شد که عدم هماهنگی برای انجام کارها یک ضعف است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی چهارفصل به نقل از باشت نیوز؛صبح امروز معاون مدیریت بحران استان در شورای اداری باشت و با تایید صحبت های فرماندار باشت گفت:  در صورت بحران عملا ایجاد مشقت برای مردم می شود که نیاز است کارهای فوری انجام شود.

 

محمدی افزود:در صورت رخ دادن بحران باید همه ادارات باهم متحد باشند که وضع به حالت اولیه برگردد.در صورت رخ دادن بحران نقاط ضعف و مثبی وجود خواهد شد که عدم هماهنگی برای انجام کارها یک ضعف است.

 

وی ادامه داد:یکی از تهدید ها انگیزه داوطلبان ،کمبود امکانات و سیستم های اینترنتی است.

 

محمدی عنوان کرد:مدیریت بحران در چهار مرحله باید مورد توجه قرار گیرد ازجمله پیشگیری از مهمترین مراحل بحران است،آمادگی،مقابله و بازتوانی.

 

معاونت مدیریت بحران استان اظهار کرد:یکی از موارد مهم و ویژه توجه به ساخت و سازها است و در ساخت و سازها باید به چهار مورد توجه ویژه داشت.

 

وی افزود:وزن ساختمان بسیار مهم است و باید به صورتی هزینه کنیم که بصرفه باشد.ما باید توانایی جامعه را در مواقع بحران بررسی و افراد را اموزش دهیم و برنامه ریزی لازم را داشته باشیم.

 

محمدی گفت:اقداماتی که وقتی بحران بروز می دهد و صورت میگیرد باید مقابله با هدف نجات جان انسان ها صورت گیرد و عملیات مقایبه مانند اطلاع رسانی ،برقراری شریان های حیاتی،کمک رسانی و غیره است.

 

این مسئول با بیان اینکه در زلزله کرمانشاه اسکان اظصراری،اسکان موقت صورت گرفت،بیان کرد: از مسئولین،دهیاران و شهرداران درخواست میشود تا در پیشگیری از بحران توجه خاصی داشته باشند.

 

وی ادامه داد:در مسیر سیلاب ها ساخت و ساز انجام میگیرد که پس از گذشت چند سال و وجود سیل ها باعث بروز حادثه های ناگوار می شود.
عدم رعایت سیل بندها میتواند از دیگر عوامل حادثه ساز باشد.

 

محمدی در ادامه گفت:دهیاران در روستاها دقت بیشتری داشته باشند که باعث نجات جان هم نوعانمان شود. در مدیریت بحران ۱۴کارگروه تخصصی وجود دارد که مسئولیت آنها به عهده مسئولین و ادارات است.

 

این مسئول،گفت:دولت امکان اینکه بتواند خسارت های مالی و جانی مردم را در حوادث پرداخت کند، ندارد.

 

وی ادامه داد:باید به بحث بیمه نگاه ویژه های داشت و از دستگاه هایی که بیمه توزیع میکنند، خواهشمندیم در پرداخت به موقع هزینه سرعت بیشتری داشته باشند تا مردم اعتماد بیشتری پیدا کنند.

 

محمدی گفت:اعتراف میکنیم در سطح کشور نیز مشکل نظارت وجود دارد و وزیر کشور ناظر هایی دارد که فقط مهر میزنند.ما پول داده ایم و وظیفه ناظر است که در محل حاضر باشد.

 

وی ادامه داد:شهرستان های کوچک امکانات لازم در مقابله با بحران را ندارند و اگر مشکل اساسی ایجاد شود ما جوابگوی مدیریت بحران استان نخواهیم بود.

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران

شبکه اطلاع رسانی دانا
قلم_گزینشی