نظرخواهی

انتصاب های استاندار جدید را برای پیشرفت استان چگونه ارزیابی می کنید؟

تازه های سایت

6. فروردين 1397 - 15:56
از زمانی که دونالد ترامپ به عنوان اریکه دار کاخ سفید انتخاب شده است، سرنوشت این کشور سیاست زده در هاله ای از ابهام قرار گرفته و با انتخاب های نامشروع و غیرعقلایی ترامپ برای پست کلیدی هر روز بیش از دیروز در جهان رسواتر می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی چهارفصل؛ چند صباحی است که از انتخاب جان بولتون به عنوان مشاور امنیتی کاخ سفید می گذرد و همه اذهان به سوی اما و اگرهایی سوق داده شده است که آیا این انتخاب تا چه اندازه می تواند بر سرنوشت روابط بین المللی آمریکا با کشورها و همینطور برجام تاثیر داشته باشد!

 سیاستمداران روس و کارشناسان مسائل سیاسی در این کشور به انتصاب "جان بولتون" به سمت مشاور امنیت ملی کاخ سفید از سوی "دونالد ترامپ"، رئیس‌جمهور آمریکا واکنش نشان داده‌اند.

 به نوشته المانیتور با آنکه برخی از مقام‌های روسیه واکنش محتاطانه‌ای به این موضوع داشته‌اند و آمادگی‌شان را برای همکاری اعلام کرده‌اند، عده‌ای دیگر نگرانی مسکو را از سمت و سوی احتمالی سیاست خارجی آمریکا اعلام کرده‌اند.

یک سخنگوی کرملین در پاسخ به سئوالی در این مورد گفته است این سئوال مربوط به ما نیست، مربوط به دولت آمریکا است. انتصاب بولتون به این سمت روز ۲۲ مارس، در تاریخی نزدیک به پانزدهمین سالگرد حمله آمریکا به عراق در سال ۲۰۰۳ صورت گرفت.
بولتون حامی این جنگ بود و جزء معدود سیاستمداری است که هنوز هم از آن دفاع می‌کند.

آلکسی پسکوف سناتور ارشد روس و رئیس شورای کمیته فدراسیون در امور سیاست‌های اطلاعاتی در توئیتی نوشت: بولتون همراه با بوش، دیک چنی و رامسفلد از حامیان آشکار جنگ در عراق بودند. او برای براندازی بشار اسد از تروریست‌ها حمایت کرده و متخصصی عظیم در مداخله‌گری و تجاوز است.

 نگرانی‌های اصلی مسکو از انتخاب بولتون برای این سمت مواضع او در خصوص روابط آمریکا و روسیه، آینده توافق هسته‌ای با ایران، آینده گفت‌وگوها با کره شمالی، تغییر سیاست‌های آمریکا در سوریه و مشورت‌دهی‌های احتمالی او به ترامپ درباره چین را شامل می‌شود.

 سرگئی ریابکوف گفت: ما با توجه فراوان انتصاب‌ها در دولت آمریکا را دنبال می‌کنیم. آماده همکاری سازنده برای حل مسائل تل‌انبارشده در روابط دوجانبه‌مان در خصوص امنیت بین‌المللی، ثبات راهبردی و شمار دیگری از بحران‌ها و درگیری‌های منطقه‌ای هستیم.

 در میان اظهارنظرهای کارشناسان مسائل سیاسی در روسیه به ندرت نظر مثبتی درباره این انتصاب مطرح شد. کارشناسان روس هم معتقدند که با آرایش جدید دولت ترامپ به گونه‌ای است که خروج آمریکا از توافق هسته‌ای ایران محتمل‌تر از هر زمان دیگر به نظر می‌رسد.

 کونستانتین وان اگرت کارشناس مسائل سیاسی در روسیه در صفحه‌اش در فیسبوک نوشت: احتمالاً برجام به زودی مدفون می‌شود.

به هرحال؛ از زمانی که دونالد ترامپ به عنوان اریکه دار کاخ سفید انتخاب شده است، سرنوشت این کشور سیاست زده در هاله ای از ابهام قرار گرفته و با انتخاب های نامشروع و غیرعقلایی ترامپ برای پست کلیدی قبل از آنکه آینده آمریکا در روابط بین الملل مد نظر قرار گیرد تنها به همان احساساتی پایبند است که هر روز بیش از دیروز در جهان رسواتر می شود.
انتهای پیام /

نظرات کاربران

شبکه اطلاع رسانی دانا
قلم_گزینشی