نظرخواهی

آیا ازعملکرد مهدی روشنفکر در توسعه شهرستان های بویراحمد، دنا و مارگون راضی هستید؟

تازه های سایت

2. ارديبهشت 1400 - 11:14
قنادباشی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری گفت: دولت نباید فکر کند قضایا پنهان خواهد ماند؛ انتخابات نیز خواهد گذاشت، دولت می‌خواهد نتایج انتخابات را با امتیاز دادن به غربی ها دنبال کند که کاری خائنانه است و ملت هرگز آن را نخواهد بخشید.

جعفر قنادباشی در گفتگو با  پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی چهارفصل گفت: خبرهای رسیده از مذاکرات با توجه به سوابق این تیم مذاکره کننده و این دولت بعید نیست چرا که  این دولت انواع هشدارها را از مقام معظم رهبری در خصوص برجام دریافت کرده بود و ایشان اعلام کرده بودند ما به امریکا اعتماد نداریم و اعتباری به حرف ان ها نیست اما دشمن زمینه هایی را فراهم کرد که ما بیشترین امتیاز را بدهیم اما خودشان امتیازی ندهند.

 

وی با تاکید بر این که آمریکایی ها به هیچ وجه قصد ندارند تحریم‌ها را بردارند، بیان کرد: دولت آمریکا سوابق زیادی در اقدامات ظالمانه دارد و از طرف دیگر لابی صهیونیستی در آمریکا وجود دارد که آن ها را مجبور می‌کند تحریم‌ها را بیشتر کند.

قنادباشی تصریح کرد: از یک طرف دولت ما سابقه خوبی در مذاکرات ندارد و از طرف دیگر دموکرات ها هم سابقه بسیار بدی دارند و افرادی که در دولت اوباما سر ما کلاه گذاشتند در این دولت هم هستند.

وی ادامه داد: هدف دشمن روشن است می‌خواهند امتیاز بگیرند و مذاکرات را فرسایشی کنند و دائما با وعده و وعید زمان آن را طولانی کنند و توان ما را کاهش دهند و از ما امتیاز بگیرند.

 

کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: اگر دولت خواستِ مردم را می خواهد باید مقاومت کند، مردمی که چهار سال در مقابل شدیدترین تحریم‌ها مقاومت کردند باز هم مقاومت خواهند کرد ، عزت و مصلحت ما به هیچ وجه در این نیست که کوتاه بیاییم.

قنادباشی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری گفت: دولت نباید فکر کند قضایا پنهان خواهد ماند؛ انتخابات نیز خواهد گذاشت، دولت می‌خواهد نتایج انتخابات را با امتیاز دادن به غربی ها دنبال کند که کاری خائنانه است و ملت هرگز آن را نخواهد بخشید.

 

وی افزود: فرق امریکای زمان اوباما و اکنون این است که امریکای امروز ضعیف تر از آن زمان است و در مقابل ما قوی تر شده ایم. لذا باید دیپلماسی ما مبتنی بر قدرت و اقدار باشد ، دیپلماسی که قدرت داخلی را لحاظ نکند و ضعف دشمن را در نظر نگیرد، دیپلماسی نیست و یک حرکت بزدلانه و خائنانه است.

 

این کارشناس مسائل سیاسی در پایان گفت: نشانه هایی از آقای روحانی دیدیم که به هیچ جه دلگرم کننده و اطمینان بخش نیست بلکه سوء ظن ها را می تواند بالا ببرد که می توان به عملکرد ضعیف در ماجرای مسکن و مسائل اقتصادی اشاره کرد، مسائلی وجود دارد که می تواند نشانگر این باشد که حسن روحانی مانع رفع تحریم ها است.

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران

شبکه اطلاع رسانی دانا
قلم_گزینشی