نظرخواهی

آیا ازعملکرد مهدی روشنفکر در توسعه شهرستان های بویراحمد، دنا و مارگون راضی هستید؟

تازه های سایت

16. ارديبهشت 1400 - 14:39
اگر به ضرس قاطع، پروژه فایل صوتی ظریف بابت ریختن در باک سوخت انتخابات و یا ریختن زهر به کام آن بوده است، باید گفت که در هر دو منظر، بازنده آن شخص ظریف بوده است و دولت تدبیر و امید! و اما سود برنده آن دشمن است،

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی چهارفصل در حالیکه ابعاد رسوایی فایل صوتی محمد جواد ظریف وزیر خارجه روحانی روز به روز صورت جدی تری به خود می گیرد، به نظر می رسد که ابعاد ماجرا گسترده تر از آن چیزی است که در ظاهر می نمود! اما هر چه که بود، حنظلی بود در آستانه انتخابات!

 

روحانی در صحبت های روز هشتم اردیبهشت خود با اشاره به فایل صوتی منتشر شده گفت: «از همه می‌خواهم در این ماجرا با صبر با حوصله با دقت اگر گرهی ایجاد شده این گره را با دست باز کنیم نگذاریم دشمن سو استفاده بکند». همین یک جمله نغز! حاوی پنج سئوال اساسی است: 
 
 
•  چرا این گره ایجاد شده است؟
•  چرا چنین گره هایی در دو دوره از ریاست جمهوری شما اتفاق می افتد و باعث رسوایی نظام می شود؟
•  آیا دو دوره «صبر و حوصله» برای تحمل دولت شما کافی نبوده است؟
•  مگر این همواره شما نبودید که در این ۸ سال، گره ها را بجای دست، با دندان پاره کرده اید؟.
•  آیا مردم باعث می شوند که دشمن از این ننگ«سوء استفاده بکند»؟
 
 
حال، پاسخ چهار سئوال اول به کنار، چرا که پاسخ آنها را روزانه مردم و جوانان جامعه، از تظاهرات، اعتصابها، دیوار نویسی ها، آتش زدن های نمادهای مذهبی گرفته تا نصب تصاویر سران منافقین مسعود و مریم رجوی، در اماکن عمومی دارند از جیب دولت هزینه می کنند! اما پاسخ سئوال آخر جای تأمل دارد!
 
 
روحانی در سخنرانی های خود با اشاره به سوابق آیت الله ابراهیم رئیسی و تخریب شخصیت ایشان گفت که مردم، «آنهایی که در طول ۳۸ سال فقط اعدام و زندان بلند بودند را قبول ندارند».  این قسمت از سخنرانی روحانی باعث شد که دشمنان نظام بویژه منافقین که عناد آنها با آیت الله رئیسی اظهر من الشمس است، در رسانه های خود بولد کرده و آنرا مهر تأیید بر ادعاهای خود کنند.
البته مصادیق و مشابهت های تاریخی کم نیستند. 
 
 
افشای مصاحبه ظریف را می شود با افشاگری احمد منتظری در شهریور ۹۶ مقایسه کرد. در فایل صوتی احمد منتظری، بیشتر از آنکه ماجراهای دهه ۶۰ و مسئله اعدام منافقین برجسته شود، خیلی زود نام آیت الله سیدابراهیم رئیسی بر سر زبانها افتاد. 
 
 
حال ورود حسن روحانی به موضوع فایل صوتی محمدجواد ظریف اصلاً چیز عجیبی نیست. حافظه تاریخی مردم ما چنین خیانت هایی را فراموش نکرده است؛ چه از زبان رئیس دستگاه دیپلماسی باشد و چه از زبان خود رئیس جمهور. قرینه سازی خیانت در ۱۴۰۰ آنروی خیانت در ۱۳۹۶ است.
 
 
در ۱۳۹۶ و در ۱۴۰۰ می بینیم که تیم امنیتی و عملیات روانی دولت، از راهبرد مشابهی تبعیت می کند. در رقابت های انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۶ اتفاق مشابهی جنجال آفرین شد. فایل صوتی فرزند منتظری دست بدست شد و سر از شبکه های ماهواره ای دشمن در آورد. این بار نیز هدف آیت الله رئیسی بود. اگرچه موضوع این فایل صوتی اعدام منافقین در دهه ۶۰ بود اما در آستانه انتخابات ریاست جمهوری که از قضا آیت الله رئیسی نیز یکی از کاندیداهای آن بود، از ایشان چهره هیولاگونه ای در جامعه به ثبت داد که مصداق آن، به تعبیر رهبری، چیزی جز جابجاشدن جای شهید و جلاد نبود. 
 
 
در پایان، اگر به ضرس قاطع، پروژه فایل صوتی ظریف بابت ریختن در باک سوخت انتخابات و یا ریختن زهر به کام آن بوده است، باید گفت که در هر دو منظر، بازنده آن شخص ظریف بوده است و دولت تدبیر و امید! و اما سود برنده آن دشمن است، دشمن دیرینه ای چون سازمان مجاهدین(منافقین) که به تصریح چند باره مقام معظم رهبری، همواره یا تا «بیخ گوش» بما نزدیک شده است و یا همیشه، ضلعی از اضلاع اصلی «مثلث شوم» بوده که در اغتشاشات دی ۹۶ این ضلع مثلث خیلی بی پرده به وسط میدان آمد.
 
 
درست در شرایطی که هیچکس باعث و بانی راه انداختن اغتشاشات را به منافقین نسبت نمی دادند و در آینه هم نمی دیدند، مقام معظم رهبری آنها را در خشت خام می دید. در زمان اغتشاشات بود که هر لحظه و هر روز، گوینده تلویزیون منافقین یعنی «سیمای آزادی، تلویزیون ملی ایران» با هدف تهییج جوانان فریاد می زد: « پیام پیام پیام فوری از ارتش آزادیبخش ملی به جوانان دلیر میهن در تهران و تیم ها و دسته های ارتش آزادی؛ در میدان مصدق، میدان ولیعصر درگیری است و ...»
 
 
آقای روحانی، کشورمان در شرایط بسیار خطیری است که نمی شود ننگ وزیری را با آب کثیف تطهیر کرد. دلسوزانه می گوییم؛ چنین شعبده هایی آن هم در آستانه انتخابات، علاوه بر تضعیف نظام، به لحاظ امنیتی نیز هزینه بر خواهد بود.
 
یادداشت: عباس منصوری
 
 
انتهای پیام/

نظرات کاربران

شبکه اطلاع رسانی دانا
قلم_گزینشی