نظرخواهی

آیا ازعملکرد مهدی روشنفکر در توسعه شهرستان های بویراحمد، دنا و مارگون راضی هستید؟

تازه های سایت

30. خرداد 1400 - 10:22
دراگان اسکوچیچ در منامه موفق عمل کرد و تیم ما را با قدرت به مرحله بعد فرستاد اما به نظر می‌رسد فدراسیون فوتبال تمایلی به ادامه همکاری با او نداشته باشد!

به گزارش چهارفصل اینکه چرا رئیس فدراسیون فوتبال درست هنگام بازگشت کاروان تیم ملی به ایران آن صحبت‌ها را مطرح و ادامه همکاری با اسکوچیچ را به اما و اگر می‌کشاند موضوعی است که شاید به بحث‌های بیشتری نیاز داشته باشد.

 

در همین ارتباط اما شنیدیم پای یک مربی ایتالیایی و یک مربی موفق ایرانی وسط است! لطفا تعجب نکنید! این دو مربی به دنبال نیمکت تیم ملی ایران نیستند بلکه فدراسیون فوتبال به این نتیجه رسیده است که برای مرحله حساس بعدی دنبال یک سرمربی باشد که جدای از مسائل فنی در مدیریت تیم و بازیکنان نیز قهار و کاربلد باشد. عزیزی خادم و مدیران فدراسیون که در منامه حضور داشتند به این جمع بندی رسیده‌اند که یک مربی قوی‌تر از لحاظ مدیریتی را جانشین اسکوچیچ کنند.

 

از آنجایی که تیم ملی ایران تعداد زیادی لژیونر مطرح در اروپا دارد کنترل این بازیکنان کارآسانی نیست. دراگان اسکوچیچ از لحاظ فنی مربی خوبی است و در همین بازی های تیم ملی در بحرین نیز این موضوع به اثبات رسید اما او در مدیریت بازیکنان بزرگ کم و کاستی هایی دارد که ظاهرا در بحرین سر باز کرده است.

 

جذب کریم باقری مربی پرسپولیس در تیم ملی برای پوشاندن ضعف مدیریتی دراگان اسکوچیچ هم ظاهرا چندان جواب نداده است. آقا کریم گرچه بازیکن بزرگی است اما نسل فعلی تیم ملی عوض شده و این بازیکنان ملی پوش امروز هریک ادعای بزرگی دارند. بدین روی دراگان اسکوچیچ دچار مشکلاتی شد که ماحصل آن مصاحبه عجیب رئیس فدراسیون فوتبال مبنی بر احتمال قطع همکاری را سرمربی کروات شد.

 

در این راستا شنیده می‌شود یک مربی مطرح ایتالیایی و یک مربی موفق ایرانی نامزدهای جانشینی دراگان اسکوچیچ هستند و به صورت پنهانی مذاکراتی نیز با آنها صورت پذیرفته است. گویا آندره‌آ استراماچونی سرمربی سابق استقلال که سابقه کار موفق در ایران را دارد اولین گزینه فدراسیون فوتبال است. مردی که از لحاظ فنی در تیم استقلال فوق العاده کار کرد و از نظر مدیریتی و دیسیپلین نیز نشان داد مربی مدیر بزرگی است.

 

همچنین شنیدیم گزینه ایرانی جانشینی دراگان اسکوچیچ هم یحیی گل‌محمدی است. سرمربی موفق پرسپولیس که در لیگ قهرمانان آسیا عملکرد فوق‌العاده‌ای داشت و تیمش را به فینال لیگ قهرمانان رساند. گل‌محمدی نیز ثابت کرده است هم از نظر فنی مربی موفقی است و هم به لحاظ مدیریتی در تیم پرطرفدار پرسپولیس کارنامه ایده‌آلی از خود به جای گذاشته است.

نظرات کاربران

شبکه اطلاع رسانی دانا
قلم_گزینشی