نظرخواهی

آیا ازعملکرد مهدی روشنفکر در توسعه شهرستان های بویراحمد، دنا و مارگون راضی هستید؟

تازه های سایت

8. ارديبهشت 1403 - 15:55
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در بدو ورود به شهر یاسوج گفت: از همه دانشگاهیان می‌خواهم در مقابل نسل‌کشی و درندگی و کشتن بانوان و کودکان فلسطینی حساسیت نشان دهند.

به گزارش چهارفصل محمدعلی زلفی گل در بدو ورود به یاسوج در خصوص خیزش دانشگاهیان آمریکایی علیه جنایات رژیم صهیونیستی در غزه گفت: وجدان بیدار دانشجویان و دانشگاهیان دنیا را که از مظلوم دفاع می‌کنند می‌ستایم از همه دانشگاهیان می‌خواهم در مقابل نسل‌کشی و درندگی و کشتن بانوان و کودکان فلسطینی حساسیت نشان دهند.
 
ویر علوم، تحقیقات و فناوری دولت سیزدهم گفت: وقتی دانشگاهیان دنیا در مقابل این رژیم خون‌خوار و سفاک بایستند معادله تغییر خواهد کرد و دنیا بیشتر بیدار می‌شود، موضع‌گیری خواهد کرد و سازمان‌های بین‌المللی تصمیم جدی‌تری در این خصوص خواهند گرفت.
 
وی در بخش دیگی از صحبت‌هایش گفت:  در دولت سیزدهم در خصوص جذب نخبگان کار‌های مختلفی انجام‌شده است، با همکاری بنیاد ملی نخبگان آیین‌نامه جذب نخبگان را به‌عنوان اعضای هیئت‌علمی بازنگری کردیم.
 
زلفی گل افزود: از این به بعد نخبگانی که بنیاد ملی نخبگان معرفی می‌کند نیاز به شرکت در فراخوان‌های جذب هیئت‌علمی ندارند و مستقیماً به‌عنوان هیئت‌علمی دانشگاه‌ها معرفی می‌شوند.
 
وی ادامه داد: با توافقنامه‌ای که با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منعقد کردیم در سال گذشته یک هزار ۳۸۰ نفر از رتبه‌های کنکور بورسیه می‌شوند بخصوص المپیادی‌ها و دارای رتبه المپیاد درصورتی‌که در رشته‌های مرتبط درس بخوانند به‌عنوان عضو هیئت‌علمی جذب می‌شوند.
 
وزیر علوم عنوان کرد: بورسیه صنعت را برای اولین بار در دولت سیزدهم طراحی کردیم و سال گذشته و امسال در دفترچه کنکور نیز آمده است.
 
زلفی گل تأکید کرد: با اتاق بازرگانی جلساتی داشتیم تلاش کردیم از صنایع مختلف خواستیم برای بورسیه رتبه‌های برتر و جذب نخبگان اقدام انجام دهند که این قشر نگران آینده خود نباشند و در کشور بمانند.
 
وی گفت: دانشگاه فنی و حرفه‌ای ائتلافی را تشکیل داده که تکنسین برای واحد‌های صنعتی تربیت کند، دانشگاه علمی کاربردی چندین هزار نفر را با تضمین اشتغال بر اساس نیاز صنایع مختلف آموزش می‌دهد.
 
وزیر علوم اظهار کرد: کنکور امسال در کمال صحت و امنیت برگزار شد، بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی هرسال دو بار کنکور برگزار می‌شود الحمدالله روز‌های پنجشنبه و جمعه شاهد برگزاری کنکور سالم و با امنیت کامل بودیم.
 
زلفی گل افزود: در یک منطقه‌ای که به دلیل سیل مشکل پیش‌آمده بود کنکور را تکرار خواهیم کرد، نگران نباشند.
 
وی بیان کرد: چند مورد مشکلات و تخلفاتی در کنکور امسال داشتیم برخورد شد که به هیئت مرتبط خود معرفی می‌شوند.

انتهای خبر/

نظرات کاربران

شبکه اطلاع رسانی دانا
قلم_گزینشی