نظرخواهی

آیا ازعملکرد مهدی روشنفکر در توسعه شهرستان های بویراحمد، دنا و مارگون راضی هستید؟

تازه های سایت

24. مرداد 1392 - 3:12
دوچرخه پرنده FBike یک سیستم مفهومی مولتی کوپتر است که می‌تواند با استفاده از ملخ‌های تعبیه شده بر روی دستگاه، در هنگام شلوغی و ترافیک براحتی از زمین بلند شود.

به گزارش ، مجله حمل و نقل  دوچرخه پرنده FBike یک سیستم مفهومی مولتی کوپتر است که می‌تواند با استفاده از ملخ‌های تعبیه شده بر روی دستگاه، در هنگام شلوغی و ترافیک براحتی از زمین بلند شود.

 

تیمی از مهندسان کشور چک، دوچرخه پرنده (Flying Bike)‌ را طراحی کرده و امیدوارند با آغاز مراحل ساخت از هفته آینده، نخستین تست پروازی در ماه آگوست (مرداد ماه) انجام شود.

 

 

به گفته طراحان، دوچرخه پرنده FBike بر روی زمین عملکردی مشابه یک دوچرخه پدالی عادی را دارد، اما با استفاده از شش ملخ الکتریکی و در حالت ایستا دوچرخه می تواند براحتی از زمین بلند شده و فرود بیاید.

 

در سیستم مفهومی مولتی کوپتر، چهار موتور الکتریکی ۱۰ کیلووات نیروی مورد نیاز برای چرخش ملخ دو قلوی جلو و عقب را تأمین می کند و دو موتور ۳٫۵ کیلووات نیز برای ملخ های اطراف کفایت می کند.

 

باتری های لیتیوم- پلیمر با مجموعه وزن ۲۰ کیلوگرم در زیر محور اصلی دوچرخه قرار می گیرند. وزن کل دوچرخه پرنده در حالت پرواز به همراه دوچرخه سوار حدود ۱۷۰ کیلوگرم تخمین زده می شود.

 

 

دوچرخه پرنده FBike مجهز به شش ملخ الکتریکی

 

 

منبع: IranBike

نظرات کاربران

شبکه اطلاع رسانی دانا
قلم_گزینشی