نظرخواهی

آیا ازعملکرد مهدی روشنفکر در توسعه شهرستان های بویراحمد، دنا و مارگون راضی هستید؟

تازه های سایت

3. اسفند 1396 - 16:01
حادثه تلخ و جانسوز سقوط هواپیمای تهران - یاسوج مردم ایران و استان کهگیلویه و بویراحمد را در شوکی بزرگ فرو برد و خانواده های زیادی را در استانه سال جدید سیاه پوش کرد اما در این بین جای همدردی شبکه های تلویزیونی با مردم داغدار کهگیلویه و بویراحمد خالی بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی چهارفصل؛ از لحظات آغازین روز یکشنبه 29 بهمن 96 که خبر خروج هواپیمای ای تی آر 72 تهران - یاسوج با 66 مسافر از صفحه رادار مرکز کنترل از سوی شرکت هواپیمایی کشور اعلام شد موجی از حرف و حدیث ها پیرامون وضعیت این هواپیما در شبکه های اجتماعی و افکار عمومی رد و بدل شد اما هیچکس از وضعیت این هواپیما و مسافرانش اطلاعی نداشت و تنها برخی شاهدان بومی در نزدیکی روستای پادنا از سقوط این هواپیما خبر دادند.

تنها دو روز پس از این حادثه و تلاش نیروهای امدادی، سخنگوی سپاه پاسداران از پیدا شدن لاشه هواپیمای تهران - یاسوج توسط بالگردهای نیروهای هوا فضای سپاه در اول اسفند 96 خبر داد.

سردار رمضان شریف اعلام کرد: صبح امروز سه‌شنبه بالگردهای نیروی هوا فضای سپاه در حین جست‌وجو لاشه هواپیمای آسمان که از تهران عازم یاسوج بود را در ارتفاعات کوه دنا پیدا کردند.

وی افزود: لاشه این هواپیما در کوه دنا و در مختصات جغرافیایی NC-۴۲۰۸ و E-۵۱۴۲۹۳ قرار دارد.

پس از اعلام این خبر شبکه های مختلف مجازی و خبری به انعکاس گسترده این خبر پرداختند و مسئولان مختلف نیز در گفت و گو با خبرنگاران از تشکیل ستاد بحران در استان های اصفهان و کهگیلویه و بویراحمد و اعزام نیروهای امدادی و تخصصی ویژه به منطقه برای کشف و انتقال اجساد اطلاع رسانی کردند اما بارش برف و باران تمامی معادات را به هم ریخت و باقی ماجرا ...

چیزی که در این بین بیش از هر چیز دیگری توجه افکار عمومی را به خود جلب می کرد انتشار اخبار مختلف در فضای مجازی، سایت های خبری ، خبرگزاری ها و شبکه های تلویزیونی بود که برخی تکذیب و برخی نیز از سوی مسئولان تایید می شد.

خانواده های داغدار این حادثه جانسوز نیز که به دنبال شنیدن اخبار موثق بودند و هنوز انتظار داشتند که با حضور به موقع نیروهای امدادی به منطقه خبر خوشی از زنده بودن عزیزانشان بشوند نیز با وقوع شرایط جوی حاکم بر منطقه و بارش برف و باران و موقعیت خاص جغرافیایی کوه دنا اندک اندک پذیرفتند که مسافران این پرواز ابدی هستند.

شبکه استانی صدا و سیمای مرکز کهگیلویه و بویراحمد (دنا) از ابتدای خبر حادثه سقوط هواپیمای تهران- یاسوج رخت عزا به تن کرد و با اعزام خبرنگاران خود به محل حادثه در پی پوشش لحظه به لحظه از محل حادثه شد و در این مدت تاکنون سنگ تمام گذاشته است.

هر چند برخی انتقادها از سوی اهالی رسانه و مخاطبان به شبکه دنا صورت گرفت اما  مدیرکل و مسئولان و خبرنگاران این شبکه  محلی که خود را شریک غم خانواده های حادثه دیده می دانند از هیچ تلاشی فروگذار نکردند تا جایی که برخی از خبرنگاران این رسانه ملی به دلیل شدت سرما و باراش برف و باران در منطقه دچار بیماری شدند اما هیچگاه دست از تلاش و اطلاع رسانی برنداشتند که در حقیقت جای تشکر دارد.

در میان شبکه های کشور نیز تنها شبکه ای که در میان شبکه های رسانه ملی با برگزاری میزگردها و پیگیری ها و ارتباط های زنده سعی در انعکاس دقیق و جزئیات کامل حادثه سقوط هواپیمای تهران - یاسوج داشت شبکه خبر بود که همپای با شبکه دنا تاکنون از هیچ تلاشی فروگذار نکرده است و باز هم جای تقدیر دارد.

گلایه مخاطبان و مردم داغدار استان کهگیلویه و بویراحمد از سایر شبکه های رسانه ملی است که نه تنها انچنان که باید و شاید به انعکاس این حادثه جانسوز نپرداختند بلکه از نصب یک نشان مشکی بر قاب تلویزیون نیز خود داری کردند که این امر مایه تکدر دل ملت ایران ، مردم کهگیلویه وبویراحمد و خانواده های داغدیده شد.

این درحالی بود که بسیاری از شبکه های تلویزیونی در حادثه پلاسکو و نفتکش سانچی علاوه بر نشان مشکی در کنار قاب تلویزیون به نشانه همدردی با ملت و خانواده های داغدار به پوشش گسترده از این حوادث پرداختند و به طور شبانه روزی بخشی از برنامه های خود را به این موضوعات اختصاص دادند.

به هر حال کاش مسئولان رسانه ملی حادثه جان باختن 66 مسافر پرواز تهران - یاسوج را که در میان صخره و برف آسمانی شدند را بیشتر به تصویر می کشیدند و حداقل با نشان سیاه کوچکی بر قاب تلویزیون با ملت ایران و مردم داغدار کهگیلویه و بویراحمد همدردی می کردند تا شاید اندکی دل خانواده های داغ دیده از این داغ سترگ تسلی می یافت.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

شبکه اطلاع رسانی دانا
قلم_گزینشی