نظرخواهی

آیا ازعملکرد مهدی روشنفکر در توسعه شهرستان های بویراحمد، دنا و مارگون راضی هستید؟

تازه های سایت

5. اسفند 1396 - 11:34
شما کجای این اتفاقات نشسته اید؟! اگر داد مردم نمی ستانید لاقل کاری کنید درد مردم بیشتر نشود!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی چهارفصل؛ سیده اعظم کاظمی شاعره ی کهگیلویه و بویراحمدی در یادداشتی نوشت: در سالی که نماز باران خواندیم شاید خدا دلش به رحم آید و باران رحمتش را نازل کند در پر بارش ترین روز سال به عزای عزیزانمان نشستیم و اینک دیدن اجساد آن عزیزان جا به جا، روی برف های کوه دنا قلب هر آدمی را بدرد می آورد و تنها باید آدم نباشی تا از دیدن همچین صحنه هایی قلبت به درد نیاید و اشکت سرریز نشود !

در این بحبوحه ی عزای لرتباران اگر جرات نقد دارید به نقد بکشید هر سه نماینده ی استانمان را که آیا تابحال سوار همچین هواپیمایی شده بودند ؟
یا از خطوط هوایی دیگر استانها به جهت تردد استفاده می کنند؟

چند سال قبل که خبر افتتاح فرودگاه یاسوج را اعلام کردند چقدر خوشحال بودیم که اگر نفتمان ملی شد راه اهن و جاده ی زمینی درست و حسابی نداریم لاقل یک خط هوایی به نام استانمان بالاخره بدست آوردیم!
چه میدانستیم همین خط هوایی آغوشیست برای به کام مرگ فرستادن عزیزانمان؟!
جنابان نمایندگان محترم مجلس که امروز دارید از هم پیشی میگیرید در سرکشی به خانواده ی داغداران این سانحه ی شوم؛ به وقت اشتغال زایی هر سه نفر صحبتتان اینست که بودجه نیست، نشد، نتوانستیم! آیا پیگیری واگذاری یک هواپیمای استاندارد هم در حیطه ی وظایفتان نبوده؟!
تلاشتان قابل تقدیر است به جهت برگرداندن اجساد اما چرا علاج واقعه قبل از وقوع نکردید؟!
آقای استاندار فیلمی از شما مشاهده کردم قدم رنجه فرموده به همراه وزیر راه به محل سانحه تشریف برده بودید برایم جالب بود که دیگر از آن رویه ی جدی که در برخورد با مدیران هم استانی ام در جلسات داشتید آنجا خبری نبود و آرام و سربه زیر بودید و محجوب!
بارها فریاد زدیم چرا لرها وزیر نمیشوند اما همین نمایندگان مجلس گوشهاشان را گرفتند تا نشنوند و چشمهاشان را تا نبینند!
حال دادخواهیمان را به کدام محکمه ببریم؟!
به کوهی که پژواک صدایش فریاد میزند خود کرده را تدبیر نیست؟! تمام این اتفاقات ماحصل انتخاب های خودتان است؟!
نماینده ی گرانقدرمان تمام تلاشش را میکند که اگر یک چهارم سهم نفت کشور را استان ما تامین می کند حداقل بودجه ای که از این راه بدست می آورد تمام و کمال سهم شهرستان خودش شود تا وقتیکه همچین خط کشیهای درون استانی داریم کجا امید داشته باشیم که یک لر وزیر شود چه بسا دادمان را از بالادستی ه‍ا بستاند؟!
نمایندگان محترم و نماینده ی … در استان اگر در توانتان نیست به جهت بهبود وضع معیشتی و اشتغال مردم کاری از پیش ببرید حداقل خواسته ی مردم که تامین امنیت است به آنها پیشکش کنید!
چند وقت قبل آتش سوزی در مخازن نفت گچساران، بعدتر از آن واژگونی اتوبوس و کشته شدن چندین نفر از مسافران و اکنون هواپیمایی که رفت تا به مقصد نرسد!
شما کجای این اتفاقات نشسته اید؟!
اگر داد مردم نمی ستانید لاقل کاری کنید درد مردم بیشتر نشود!
ما تا پای جان ایستاده ایم سر عهدمان با انقلاب آیا شما همچون ما پایبند هستید به آرمان هاتان؟
جاده ی سوق هنوز کشته میگیرد و تنگه پیزال به زودی عنوان تنگ ترین و حادثه بار ترین تنگه را به خود اختصاص میدهد ، هواپیمای تهران_یاسوج به دل کوه پناه میبرد تا نبیند غم و درد این مردم را!
خط کش هاتان را از روی مرزهای شهرستان ها بردارید تا خط کشی ها بر سر مرز استانها را قادر به برداشتنش شوید.
اگر میخواهید به داد دل مردم ستم کشیده ی این استان برسید متحد شوید و به مراسمات فاتحه خوانی بسنده نکنید !
چرا نماینده ی کهگیلویه باید فریاد برآورد که تنهایم؟!
حاج زارع پیگیری خط راه آهن کاکان به فارس چه شد؟
جناب تاجگردون دقیقا کجای برنامه های اقتصادی مملکت ایستاده اید که گرانی و بی پولی داد مردم را درآورده است؟!
نماینده ی محترم … آیا وقتش نیست قلمتان را در جهت دادخواهی مردم این استان کمی تند و تیزتر بچرخانید!!؟؟
وزیر راهی که هواپیمای فرسوده ی هفت سال خوابیده را اجازه ی پرواز در خطوط هوایی کشور و استان ما برایش صادر می کند دقیقا چه حس انسان دوستی با مردم من داشته است؟!
وزیری که با مجهزترین و امن ترین هواپیما به بالای سر اجساد هم استانیهای من حضور می یابد و دارایی اش از میلیاردها دلار بیشتر است آیا توان همدردی با مردمی که تنها وسیله ی پروازیشان هواپیمای فکسنی آسمان ایر است را دارد؟!
صدا و سیمای ملی کجای این واقعه قرار گرفت که حتی عزای عمومی اعلام نکرد؟!
اگر این هواپیما مربوط به هر قومی جز لرتباران بود باز هم شاهد اینهمه بی مهری و سکوت مسئولین بودیم؟!
در دولتی که حتی یک وزیر لر نداریم چه امیدی به دادخواهی می ماند؟!
لرها صدای اعتراضشان همیشه کوتاه است و پای همراهی شان با آرمان های انقلاب ، خستگی ناپذیر ایستاده اند، لرهای غیور، شرافتمند، جان بر کف کاش به قدر یک درصد غیرتتان، مسئولین نسبت به خواسته هاتان توجه نشان می دادند.
 

 

 

 

نظرات کاربران

شبکه اطلاع رسانی دانا
قلم_گزینشی