نظرخواهی

آیا ازعملکرد مهدی روشنفکر در توسعه شهرستان های بویراحمد، دنا و مارگون راضی هستید؟

تازه های سایت

15. اسفند 1396 - 23:57
کسانی که با روشنفکری سعی در محو فرهنگ شهید و شهادت دارند، مثل کسی هستند که شمعی در دست گرفته و با آن می خواهد آفتابی تابان را بی فروغ نماید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی چهارفصل؛ در پی انتشار صحبت های اهانت آمیز برخی از هنرمندان در فضای مجازی به شهدای مدافع حرم، جمعی از دانشجویان دانشگاه های استان کهگیلویه و بویراحمد در یادداشتی خواستار رسیدگی مسئولان و برخورد شایسته با چنین کسانی که هم مایه ی شرمساری جامعه فرهیخه هنرمندان و هم باعث جریحه دار شدن قلب ملت ایران شده اند هستند.

  خطاب به هنرمندانی که هویت خویش را گم کرده اند

وَ إِنَّ مِنْکُمْ لَمَنْ لَيُبَطِّئَنَّ فَإِنْ أَصابَتْکُمْ مُصيبَةٌ قالَ قَدْ أَنْعَمَ اللَّهُ عَلَيَّ إِذْ لَمْ أَکُنْ مَعَهُمْ شَهيداً

در میان شما، افرادی هستند، که (هم خودشان سست می‌باشند، و هم) دیگران را به سستی می‌کشانند؛ اگر مصیبتی به شما برسد، می‌گویند: «خدا به ما نعمت داد که با مجاهدان نبودیم، تا شاهد (آن مصیبت) باشیم!»
سوره مبارکه نساء آیه 72.

شهدا سنگرهای ایمان را با بدن های خاکی خود نگه داشته اند، و در برابر دشمنی به وسعت تمام زمین، ایران عزیزمان را سربلند نگه می دارند ایمان آنها دلهای آماده را همچون زمینی حاصل خیز بارور خواهد کرد و درختی تنومند از ایمان در آن رشد خواهد داد.

امروز که جنگ از مرزهای خاکی به مرزهای عقیدتی آمده است، دشمن بار دیگر خنجر زهر آلود خود را آماده کرده است و این بار این خنجر خون آلود را در دست کسانی قرار داده است که دنیا طلبی و وسوسه شهرت آنها را از دیدن واقعیت ها دور کرده است، بعضی از افراد به عنوان هنرمند تنها راه دیده شدن را در مخالفت با کشور و فرهنگ خود می دانند و در این بین شهدا و شهادت طلبی را مورد حمله خود قرار داده اند.

اینکه درجامعه ای اسلامی عده ای از جنس هنرمند جسورانه والبته وقیحانه به صاحبان و محافظان اصلی این مرز و بوم اهانت کنند، بس عجیب و حیرت اور است.سلبریتی هایی که به ظاهر الگوی جمعی از جوانان کشور هستند، اما با اظهارات سخیف خود در مورد شهیدان "این قهرمانان و الگوهای به معنای واقعی کلمه " ، جامعه فرهیخته هنرمندان را نیز به چالش کشیده اند
به یقین اینها ازفضایی که جمهوری اسلامی برای اظهار سلیقه های مختلف باز گذاشته، عامدانه حداکثر سوء برداشت و استفاده را برده اند.

گویا این افراد نام ونشانی کسانی که به پشتوانه فدکاری و ایثار آنان می توانند امروز درجامعه اظهارنظر وتوجه عموم را به خود جلب کنند را از خاطر برده اند، و نمی دانند و یا نمی خواهند بدانند امنیتی که دارند از صدقه سری همین شهیدان عزیز مدافع حرم است که کیلومترها آن طرف تر، درعین گمنامی ومظلومیت با خون خود رقم زده اند.

ما جوانان و دانشجویان به عنوان پاسداران و شهریاران این انقلاب و هشت سال دفاع مقدس به هتاکان به عرصه شهادت، هشدار می دهیم به خاطر دیده شدن راهی دیگر بیابید که اگر با تمام دنیایتان به جنگ ما بیایید با تمام ایمانمان به جنگ شما می آییم که قطعاً روسیاهی و سرافکندگی برای شماست. و همچنین از مسئولین حوزه سینما و هنر و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواستار واکنش شایسته با این افرادیم تا مبادا  قبح اینچنین بی حرمتی ها شکسته و به جایگاه رفیع شهادت خدشه وارد شود.

کسانی که با روشنفکری سعی در محو فرهنگ شهید و شهادت دارند، مثل کسی هستند که شمعی در دست گرفته و با آن می خواهد آفتابی تابان را بی فروغ نماید

گاهی رنج و زحمت زنده نگه داشتن خون شهید از خود شهادت کمتر نیست
 امام خامنه ای (ارواحنا فداه)

جمعی از دانشجویان دانشگاه های استان کهگیلویه و بویراحمد

نظرات کاربران

شبکه اطلاع رسانی دانا
قلم_گزینشی