نظرخواهی

آیا ازعملکرد مهدی روشنفکر در توسعه شهرستان های بویراحمد، دنا و مارگون راضی هستید؟

تازه های سایت

26. اسفند 1396 - 8:57
موضع گیری دکتر وکیلی حسرت آور است؛
فراکسیون را به جای قرآن ننشانید!!
نویسنده: 
زریر حجتی/
پیام نشست امروز اقشاری از مردم بویراحمد و دنا با تاجگردون در حوزه انتخابیه زارعی این بود که وی در عمل به ایفای نمایندگی از حیث دفاع از حقوق جان باختگان سانحه هوایی و شفافیت و صداقت در این موضع گیری در کانون توجه قوم لر قرار داد و تابوهای اعتدالی را شکسته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی چهارفصل؛ زریر حجتی در یادداشتی نوشت: پیام نشست امروز اقشاری از مردم بویراحمد و دنا با تاجگردون در حوزه انتخابیه زارعی این بود که وی در عمل به ایفای نمایندگی از حیث دفاع از حقوق جان باختگان سانحه هوایی و شفافیت و صداقت در این موضع گیری در کانون توجه قوم لر قرار داد و تابوهای اعتدالی را شکسته است.   

  مایل نبودم علیه هم ولایتی ، هم صنفی رسانه ای و همکلاسی دوران تحصیلات راهنمایی ام قلمی بزنم. بویژه آن که  انقلاب، آغازی بر پایان خاطرات تلخ دوران زندگانی اش شد و به برکت امام و مانوس شدن با حوزه و در نتیجه ملبس شدن به قبا و ردای روحانیت شیعه موجی از امید و نشاط را در منطقه و چیرگی بر ملوک الطوایفی بوجود آورد تا آنجا که از قِبل آن به جایگاهای رفیعی تا سطوح دفتر نمایندگی ولی فقیه در دانشگاههای کشور رسید و البته که این عزت برآمده از انقلاب را نباید و نشاید که فراموش کند.
  به رغم تغییرات و مشی رفتاری دوران اصلاحاتی اش با چنین آوردگاه سیاسی و درون مایه های حوزوی،  در مقطع انتخابات از حمایت اصولگرایان لر تبار مقیم تهران نیز بهره فراوان برده اند و نباید دچار توهم شود.

 وی قبل از اینکه لقب پرافتخار دکتر وکیلی بگیرد همان حجت السلام وکیلی است که فقه و لمعه و شرایع و کلام را با موفقیت در حوزه طی کرده است و از این منظر و در قامت یک روحانی باید نسبت به تاجگردون و زارعی و هاشمی و غیر ذالک تفاوت سوگند به قرآن را در مقام نمایندگی بهتر و بیشتر درک کند.
سئوال این است که با این همه فهم حوزوی چگونه تفاوت سوگند به قرآن را در بدو  ورود به مجلس و تایید اعتبار نامه در تعبیرهای وارونه  تعهد به فراکسیون امید و کار تشکیلاتی اشتباه گرفته اند؟! آیا این شیوه و دوگانگی  رفتار،ظلم به قرآن و اسلام و نظام سیاسی شیعه نیست!
منصرف از آن نقض عهد در پهنای باند هیاهوی رسانه ای و اظهار همدردی با مردم که پا به پای تاجگردون و هاشمی در  دامنه های دنا و مجلس آسمان و ریسمان را جهت استیضاح دو وزیر به هم بافته بود چگونه قابل باور است که آن وکیلی سوگند خورده حوزوی همین وکیلی مجلس نشین مصاحبه کننده با" روزنامه شرق" باشد که تعهد به فراکسیون و کار تشکیلاتی یعنی خط و باند را نه بر مردم و قانون اساسی بلکه بر قرآن خدا ترجیح داده است؟ آیا این دردآور نیست که به تاسی از اماممان فریاد بزنیم ای علمای اسلام به داد اسلام برسید؟
اگر چنین رفتاری از دیگر نمایندگان "صمُ بکمُ" که دین و دنیایشان حزب و جناح گردیده، سر می زد ابایی نبود، درد آن است که حوزوی های ما نیز مصداق سوگند به قرآن را در عمل به ایفای نمایندگی نه اشتباه گرفته اند بلکه از هول حلیم اعتدال وارونه تعبیر و تفسیر می کنند و این است که می گویند درد را از هر طرف بنویسی درد است!!

آری ؛به مصداق فرمان مولایمان علی "ع"  بهترین سیاست صداقت است و  امروزه صداقت، گمشده بسیاری از مجلسیان است و این گونه می شود که تاجگردون با آن موضع گیری در استیضاح وزراء به نماد صداقت قوم لر مبدل می شود و دوستان و بستگان وکیلی و حامیان زارع  در زیستگاهشان گرداگرد او جمع می شوند تا به آنها بفهمانند که او پیروز میدان است و محبوب مردم ، ولو اینکه به ظاهر در جریان استیضاح ناکام و بازنده باشد.
 در واقع پیام امروز اقشاری از مردم بویراحمد همین بود و بس .
 تاجگردون اکنون بر چنین موجی سوار است و تابوهای اعتدالی دیگر را شکسته است ولو اینکه رسانه های همسو و حامی به تحلیل و تفسیرهای  آبکی دیگری چنگ زنند.

نظرات کاربران

قلم_گزینشی
شبکه اطلاع رسانی دانا