نظرخواهی

آیا ازعملکرد مهدی روشنفکر در توسعه شهرستان های بویراحمد، دنا و مارگون راضی هستید؟

تازه های سایت

3. فروردين 1395 - 21:21
سخنگوی هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات گفت: شورای نگهبان صحت انتخابات در 202 حوزه انتخابیه از 207 حوزه انتخابیه را تأیید و رسما اعلام کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چهارفصل،   سیامک ره‌پیک، سخنگوی هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات همچنین با تأکید بر اینکه اعلام نتایج انتخابات با وزارت کشور است، گفت: تاکنون شورای نگهبان صحت انتخابات در 202 حوزه انتخابیه از 207 حوزه انتخابیه را تأیید و رسما اعلام کرده است، اما در 4 حوزه انتخابیه نیاز به بازرسی و یک حوزه انتخابیه نیاز به بازشماری آراء بوده است و نتیجه بررسی شورای نگهبان در این موارد بعداً اعلام می‌شود.

 

به گزارش صبح زاگرس حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا یکی از 5 حوزه ای است که هنوز نتیجه نهایی آن مشخص نشده است. با وجود ادعای برخی از رسانه های استان در سایت ها و کانال های تلگرامی که از برخی مسئولین نیز نقل شده است، سخنگوی هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات گفته است از 5 حوزه باقی مانده که بویراحمو د ودنا نیز جز آن ها است،در 4 حوزه انتخابیه نیاز به بازرسی و یک حوزه انتخابیه نیاز به بازشماری آراء بوده است و نتیجه بررسی شورای نگهبان در این موارد بعداً اعلام می‌شود. با این شرایط نتیجه نهایی انتخابات بویراحمد و دنا در انتظار بازرسی یا بازشماری کامل از شورای نگهبان است.

 

 سخنگوی هیأت مرکزی نظارت ادامه سخنان خود  با اشاره به انتخابات اصفهان خاطرنشان کرد: پیش از نیز مواردی بوده که بعد از برگزاری انتخابات، رأی یکی از منتخبان با بررسی‌هایی که شورای نگهبان انجام داده، باطل شده است، آرای یکی از منتخبان مجلس نهم نیز باطل شده بود.

عضو حقوقدان شورای نگهبان با اشاره به تغییراتی که در نتایج انتخابات مجلس دهم در حوزه انتخابیه اصفهان ایجاد شده، اظهار داشت: شورای نگهبان نتایج بررسی‌های خود درباره انتخابات اصفهان را به وزارت کشور ابلاغ کرده و وزارت کشور بعداً نتیجه را رسما اعلام خواهد کرد.

وی افزود: صحت انتخابات در حوزه انتخابیه اصفهان به طور کلی تأیید شده است، فقط 4 نفر از منتخبان اصفهان به مجلس دهم راه می‌یابند و یک نفر هم در انتخابات میان‌دوره‌ای(همزمان با انتخابات ریاست‌جمهوری در سال ۹۶) انتخاب می‌شود.

منبع:خبرگزاری فارس،

نظرات کاربران

شبکه اطلاع رسانی دانا
قلم_گزینشی