نظرخواهی

انتصاب های استاندار جدید را برای پیشرفت استان چگونه ارزیابی می کنید؟

تازه های سایت

پربیننده ها

13. مهر 1396 - 11:03
واکنش سه عضو شورای شهر لیکک به پخش شب نامه و اتهام علیه آنها ؛
مهندس تقوی شهردار قطعی لیکک است/پخش شب نامه ترور شخصیتی است و تاثیری در تصمیم ما ندارد
سه عضو شورای شهر لیکک در واکنش به پخش شب نامه علیه آنها از مراجع امنیتی و قضائی شهرستان خواستند دست های پشت پرده این ماجرا را شناسایی و مجازات کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی چهارفصل به نقل از آوای ماغر، از شب گذشته تاکنون عده ای ناشناس به صورت مخفیانه شب نامه هایی را با موضوع روند انتخاب شهردار جدید لیکک در سطح شهر  پخش کردند که سه عضو شورای شهر لیکک به عنوان کسانی که مورد اتهام در این شب نامه بودند، در مصاحبه ای تفصیلی به این موضوع واکنش نشان دادند.

محمد روحی فر نائب رئیس شورای اسلامی شهر لیکک با تاکید بر محکومیت این حرکت، گفت: شب نامه صرفا علیه سه عضو از شورای شهر و توهین به شخصیت هایی بود که نقشی در انتخاب شهردار ندارند، حتی عده ای که به آنها توهین شد در خارج از استان هستند.

 

وی گفت:شهرداری لیکک در حدی نیست که نماینده مجلس یا کسانی که دارای اصالت خانودگی بزرگ هستند و در نهایت در مسائل استانی دخالت می کنند بخواهند برای ریاست آن ورود کنند و این حرکت زشت سراسر توهین و تهمت بود که با زیر سوال بردن سوابق خانواده ریشه دار، بزرگ و با اصالت به دنبال ترور شخصیتی افراد و تغییر در تصمیم گیری سه عضو شورا بود.

روحی فر تصریح کرد:همانطور که امام فرمود "در خیلی از مسائل، میزان سنجش افراد حال آنهاست و گزینه نهایی ما برای شهرداری لیکک مهندس تقوی است که فرزند انقلاب است و برچسب هایی که در این شب نامه آمده ، به وی نمی چسبد.

وی افزود:خیلی از مسئولان رده بالای کشوری سابقه اعدام و حضور در تشکل های ضد نظام را در خانواده خود دارند ؛برای نمونه آقای جنتی، وزیر سابق ارشاد در مصاحبه ای اعلام کرد برادر اعدامی داشتم و این دلیلی نمی شود که برای کاری کوچک، خانواده سیدی که مورد احترام همه است و امام جمعه موقت و امام جماعت بزرگترین مسجد شهرستان باشد زیر سوال ببریم و این حرکت زیبنده شهرستان بهمئی نیست.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر لیکک خاطرنشان کرد:ما سه عضو شورای شهر که از لحاظ تفکر با هم هستیم و در شورای جدید حائز رای اکثریت می باشیم، با شناخت کامل از مهندس سید عبدالستار تقوی برای شهرداری لیکک حمایت قاطع می کنیم.

روحی فر افزود: سوابق فرهنگی و مدیریتی بنده برای مردم مشخص است، برارد بهمئی، عضو دیگر شورا دارای سابقه درخشان آزادگی و اسارت در سلولهای رژیم بعث دارد و آقای لطفی، همکار دیگر بنده در شورای شهر از خانواده ای با اصالت است و سابقه ما به طور کلی برای همه روشن است .

وی افزود:ما به حداقل نعمتی که خداوند به ما داد و اعتماد مردم در انتخابمان بسنده می کنیم و قطعا مسیری را به پیش می رویم که دور از مسائل طایفه ای و یک جانبه نگری باشد.

روحی فر تاکید کرد: ما از نظر طایفه ای از سه طایفه مختلف هستیم، اما تشخیص دادیم برای موفقیت در روند کارمان و برای توسعه شهرمان در کنار هم باشیم ؛ در این راه نه دنبال اختلافیم، نه دنبال یقه گیری هستیم و نه دنبال مچ گیری و صرفا دنبال کاریم.

وی گفت:سابقه چنین حرکت زشتی که در سطح شهر لیکک رخ داد در چند سال اخیر نداشتیم و این حرکت جز تشویش اذهان عمومی، چیز دیگری نمی تواند باشد.

روحی فر خاطرنشان کرد: ما این حرکت را محکوم می کنیم و از نهادها امنیتی، اطلاعاتی و شورای تامین شهرستان می خواهیم با جدیت پیگیر باشند و با شناسایی عاملین، آنها را به سزای عمل زشت خود برسانند.

شعبان بهمئی، عضو دیگر شورای شهر لیکک در این رابطه به خبرنگار آوای ماغر گفت:ما و دیگر دوستان در شورای کاندیدهای مختلفی را برای تصدی شهرداری لیکک معرفی کردیم اما به نتیجه نرسیدیم و چیزی که ما سه نفر را دور هم جمع کرد، شاخص هایی بود که برای خود تعریف کرده بودیم.

 

وی افزود: پاک دستی، تخصص و تعهدی که در  مهندس تقوی احساس کردیم و توجه به این موضوع که وی فرزند روحانی بزرگ این شهر است، منجر شد تا روی این گزینه به عنوان شهردار به نتیجه نهایی برسیم و برای انتخاب خود با هم هم قسم شدیم که به وی رای دهیم .

بهمئی خاطرنشان کرد: دوستان در جلسات شرکت کنند یا نه، ما طبق روال قانونی کار خودمان را انجام می دهیم و به نظر نهایی خود پایبندیم، هر چه این روند طول بکشد و حتی پخش شب نامه هم هیچ گونه تاثیری در روند انتخاب ما ندارد.

وی گفت: همه مردم، بنده و دو عضو دیگر که این تصمیم را گرفتیم، می شناسند ؛ والله قسم اهل زد و بند مادی نه بودیم، نه هستیم و نه خواهیم بود و تاکنون تحت تاثیر هیچ شخصی قرار نگرفتیم که اگر اینگونه بود، کاندیدای ما برای شهرداری شخصی غیر از مهندس تقوی بود.

بهمئی با بیان اینکه تا پای جان از مهندس تقوی به عنوان شهردار لیکک حمایت می کنیم، افزود:فقیر ترین، نادار ترین و شاید کم طایفه ترین فرد را برای رضا خدا و توسعه شهر انتخاب کردیم و  برای کسانی که مغرضانه و مریضانه چنین شب نامه هایی پخش می کنند، متاسفم.

عضو شورای شهرستان بهمئی در ادامه گفت:احساس می کنیم باید هر چه سریع تر قضیه شهرداری حل و فصل شود ؛در حال حاضر می بینیم فردی مراجعه می کند وم دعی است که کارگر شهرداری هستم، بدون اینکه ابلاغی داشته باشد، وضعیت شهر نامناسب و نابسامان است،.

بهمئی تصریح کرد: بیشتر پروژه های شهر لیکک نزدیک به یک ماه تعطیل است و کار شهر مختل است.

وی گفت:در دموکراسی پنج نفره، حداقل سه نفر که هم فکر باشند، دو نفر دیگر باید تمکین کنند و به همان دموکراسی که ما را از بین  نزدیک به 30 نفر از کاندیدها ، شورا کرد و اگر این دموکراسی نبود الان عضو شورا نبودیم، پایبند باشند.

بهمئی در ادامه با اشاره به لزوم تعامل همه اعضای شورای شهر، گفت: ما قصد نداریم خدای ناکرده با رای دادن به مهندس تقوی دو نفر دیگر را از میدان خارج کنیم، اما از دوستان انتظار می رود به نظر ما احترام بگذارند .

وی افزود: ما سه نفر رای دهنده هستیم اما شهردار انتخابی، شهردار کل مردم است و مورد نظارت تمامی اعضای شورا.

بهمئی گفت: روی این اصل حرکت کسانی که شب نامه پخش می کنند، محکوم است و همانطور که آقای روحی فر هم عنوان کرد، در خانواده بزرگان ما هم کسانی بودند که حتی به دست خود فرزندانشان را اعدام کردند ؛ما خوشحالیم که مهندس تقوی در برنامه اعلامی به شورا حمایت قاطعانه خود از نظام جمهوری اسلامی ایران، ولایت فقیه و راه شهدا به صورت علنی اعلام کرد و همین برای ما کافی است.

وی ادامه داد: دست پاکی، صداقت و تخصص تقوی، بهترین شاخص هایی بود که در تصمیم ما تاثیر داشت ؛تقوی نیروی شهرداری است که تمام مشکلات شهر و شهرداری را می داند و نظر ما غیر قابل برگشت است و از همه نهادهای امنیتی اطلاعاتی و قضایی می خواهیم با عاملان پخش شب نامه که تهمتی علیه ما بود، برخود جدی شود.

بهمئی گفت:خدا می داند بنده که شاید یکی از نزدیکترین کسان به آقای موحد هستم، در رابطه با انتخاب شهردار کوچکترین نشستی با وی نداشتم نداشتم، بنده خود نماینده مردم هستم و اجازه نمی دهم فرد دیگری به جایم تصمیم گیری کند،اما با توجه به نیاز شهر به پیشرفت، جذب بودجه و لزوم تعامل با نماینده فعلی شهرستان در مجلس شورای اسلامی با مهندس هاشمی پور نشست داشتیم.

شعبان بهمئی هدف از انتخاب مهندس تقوی را خدمت رسانی به کل مردم بهمئی عنوان کرد و گفت:همانطور که در سخنرانی انتخاباتی ام هم اعلام کردم، فراطایفه ای هستم ؛ما جناح و طایفه خاص مد نظر نداریم، ما احساس می کنیم باید فرهنگ شهرمان را تغییر دهیم، فرهنگ بازگشت به گذشته را تغییر دهیم و پافشاری بر مسائل کهنه به خیر و صلاح شهرستان نیست.

وی گفت:هر چند کاندیداهایی از طایفه خودم داشتم و در بین آنها شایسته هم وجود داشت،  اما جمع بندی با دو عضو دیگر برای انتخاب یک گزینه شایسته به دلیلی اینکه طفره می رفتند، بی نتیجه ماند و این باعث شد که بنده با دو گزینه دیگر شورا روی یک گزینه شایسته که خانواده وی مورد وثوق همه مردم شهرستان است، به نتیجه برسیم.

بهمئی با محکوم کردم طایفه گرایی در شهرستان، تصریح کرد: آیا تفکری که بگوییم شهردار انتخابی از طایفه ای است که چند خانوار بیشتر در بهمئی نیستند، یک تفکر انسانی است؟آیا این تفکر اعتقادی است و آیا این باید تفکر فرهنگیان و با سوادان ما باشد؟تا کی؟ به کجا چنین شتابان؟

وی در ادامه افزود: کی باید راه  و رسم زندگی مسالمت آمیز همه مردم را باید مهیا کنیم؟تا کی باید فرهنگمان را به ایده آلی که همه در آسایش و آرامش کنار هم زندگی کنند تغییر دهیم؟چرا در انتخابات ما این همه مشکلات ایجاد می شود؟به دلیل اینکه یک طایفه پیروز می شد و شهرداری را تصاحب می کرد، طایفه دیگر می خواست جایگزین شود و همین باعث به چالش کشیدن امنیت و آرامش شهرستان می شد.

بهمئی با بیان اینکه کاری که کردیم عقلانی، با درایت و برای آینده شهر بود، گفت: به انتخاب خود می بالیم و به همکاران دیگر شورا هم اعلام می کنم که ما اقلیت و اکثریتی نداریم و احترام آنها بر ما واجب است، ما دنبال فرهنگ غنی و خدایی بوده و در این راه ثابت قدم هستیم.

بهمئی در پایان تصریح کرد: بنده هیچگاه حاضر نمی شوم شرافت انسانی خود را به میلیاردها تومان مال دنیا بفروشم و خدا را شاکرم که فرزند فقیرترین شخصی را انتخاب کردم که هنوز با پای پیاده از خانه به مسجد می رود و همه در صداقت و پاکی ایشان هیچ شک و شبهه ای ندارند.

لطفی، عضو دیگر شورای اسلامی شهر لیکک گفت:یکی از معضلاتی که وجود دارد بحث انتخاب شهردار است ؛قانون به صراحت این موضوع را مشخص کرد ؛قانون مصوب کرد از مجموع 5نفر عضو شورا، حداقل 3 نفر می تواند با رای موافق شهردار را انتخاب کنند.

وی افزود: ما سه نفر با در نظر گرفتن خیلی از مسائل امنیتی شهرمان و با اطلاع کامل از خیلی از مسائل و مشکلات، تصمیم به انتخاب مهندس تقوی به عنوان شهردار جدید گرفتیم.

لطفی تصریح کرد:اگر قرار بود ما سه نفر دنبال اهداف خاصی باشیم تاکنون به هیچ نتیجه ای نمی رسیدیم ؛ما سه نفر سه گزینه قومی از اقوام خود داشتیم ،اما روز اول شعار دادیم که تنش قومیت گرایی را به خاطر مصالح شهرستان از بین مردم برداریم، ما سوگند یاد کردیم هر چه به صلاح و صرفه مردم است انجام دهیم و دیدیم که اگر هر کدام از ما بر گزینه خاصی تاکید کنیم به صلاح شهر نیست، به همین دلیل یک تصمیم عاقلانه در حد بضاعت خود گرفتیم .

وی افزود:  ما فقیرترین فرد شهر لیکک و سیدی بی حاشیه را انتخاب کردیم و از این بابت بسیار خوشحالیم، تصمیم ما خیرخواهانه است که مصلحت شهر هم در این انتخاب بود.

لطفی در ادامه گفت: نکته دیگر اینکه گزینه انتخابی ما از بدنه شهرداری است که از دیدگاه کارشناسان هم از لحاظ روانی و هم از لحاظ مادی برای شهر و شهرداری به صرفه تر است.

وی گفت:مورد دیگر تخصص و تحصیلات مرتبط است که مهندس تقوی هم کارشناس ارشد عمران و از نیروهای فنی خود شهرداری است.

لطفی تصریح کرد: چه دلیلی دارد که دوستان ما در محفلی دوستانه نقد های خود را به انتخاب ما ندارند؟ فرار از این تصمیم برای مردم جای سوال است و  توقع داریم دیگر دوستان ما به عنوان عضو شورا به وظیفه قانونی خودشان عمل کنند.

وی افزود: در بحث قضیه شب نامه، مشکلات را هفته گذشته به مراجع قضایی و امنیتی شهرستان گزارش دادیم و اعلام کردیم که مشکلات دارد به جاهای باریک کشانده می شود ؛بنده 10بار  در این رابطه به مراجع امنیتی هشدار دادم.

لطفی خاطرنشان کرد:پخش شب نامه یک کار کثیف است و عاملان نمی دانند که ما با این کارها از نیتی که قرب الی الله و بدون توجه به مصالح شخصی بود، عقب نشینی نمی کنیم.

وی با بیان اینکه هر کدام از اعضای شورای شهر یک سلیقه و ایده دارد که ایده و تفکر هر کدام برای ما محترم است و شاکله شورا هم بر مشورت و رایزنی است.

افزود: مسیر ما مسیری بدون حاشیه است و اگر کسی دنبال حاشیه باشد، خودش به حاشیه می رود.

لطفی در ادامه گفت: از کلیه مسئولان قضایی، امنیتی و اطلاعاتی می خواهم به خاطر امنیت شهر و آرامش مردم پیگیر باشند و نگذارند مشکلات شهرداری و شورای شهر به بدنه جامعه رسوخ کند و ما سه نفر از حقوق خود دفاع می کنیم و تا حصول نتیجه کوتاه نمی آییم.

وی در ارتباط با استعلام های مهندس تقوی افزود: گزینه نهایی ما تمامی استعلام های گزینشی را انجام داد و با آزمون رسمی کشوری وارد بدنه شهرداری لیکک شد و از دیدگاه ما فردی که تمام استعلام های لازم را جهت تصدی پست سازمانی گذرانده باشد، مورد تایید کلیه مراجع نظام است و انگ زدن به چنین شخصی و ربط دادن شخصیت وی با 40سال پیش و زمانی که هنوز متولد نشده است، کار پسندیده ای نیست.

سه عضو شورای اسلامی شهر لیکک در پایان مصاحبه گفتند: برای دومین بار است که با صورتجلسه و هماهنگی قبلی پنج نفر عضو شورای شهر، تاریخ نشست انتخاب شهرداری را مشخص کردیم اما دو عضو دیگر شورا در جلسه حاضر نمی شوند که اولین نشست ما اول مهرماه، دومین نشست 12مهرماه و با توجه به عدم حضور دو عضو شورا نشست بعدی را 16مهر اعلام کردیم ؛در صورت عدم حضور رئیس شورای شهر، نائب رئیس طبق اختیارات قانونی خود جلسه را مدیریت می کند.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

شبکه اطلاع رسانی دانا