شبکه اطلاع رسانی دانا

نظرسنجی

انتصاب های استاندار جدید را برای پیشرفت استان چگونه ارزیابی می کنید؟

تازه ترین ها

اخبار استان

بر اثر نبود گاز شهری و استفاده از سیلندر گاز رخ داد؛
هزار قطعه مرغ بومی بر اثر نشت گاز سیلندر در شهرستان بهمئی تلف شد.
برخی از شهروندان یاسوجی با حضور در فرودگاه یاسوج بیاد عروج مسافران آسمانی پرواز تهران - یاسوج با روشن کردن شمع یاد و خاطره آنان را گرامی داشتند.
عملیات جستجوی اجساد قربانیان سانحه هواپیمای تهران - یاسوج در پنجمین روز خود به دلیل برف و کولاک شدید متوقف شد و نیروهای امدادی از ارتفاعات دنا خود را به دامنه دنا رساندند تا با مساعد شدن هوا به کار خود بپردازند.
قطعات هواپیما به‌دلیل برخورد هواپیما با برف(و نه صخره)، نمی‌توانسته‌اند به فاصله دور پرتاب شوند؛ لذا چهار لکه سیاه مشاهده شده. برخی تصاویر منتشره، نشان می‌دهد که این لکه‌ها، چهارنفر از سرنشینان هواپیما هستند که در حالت زخمی از هواپیما خارج شده‌اند.
حادثه تلخ و جانسوز سقوط هواپیمای تهران - یاسوج مردم ایران و استان کهگیلویه و بویراحمد را در شوکی بزرگ فرو برد و خانواده های زیادی را در استانه سال جدید سیاه پوش کرد اما در این بین جای همدردی شبکه های تلویزیونی با مردم داغدار کهگیلویه و بویراحمد خالی بود.
وسایل و لباس هنگام شهادت شهید فضل الله جوکار پس از13سال به دست مادر و خانواده اش رسید.
همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا (س) هیئت‌های مذهبی شهر باشت با دسته روی در خیابان‌ها و تجمع در امام زاده سیدشمس الدین این شهر عزاداری کردند.
در بخشی از فیلم کوهنوردان به کپسول آتش نشانی موجود در هواپیما می رسند که صفحه نمایش درجه بندی شده آن روی قسمت قرمز قرار گرفته است که به معنای خالی بودن این کپسول است.
پروفسور محمود حسابی هم زمان با تحصیل در رشته معدن، در راه آهن برقی فرانسه نیز کار میکرد. پس از فارغ التحصیل شدن در رشته معدن، در معادن آهن شمال فرانسه و معادن زغال سنگ ایالت “سار” به کار مشغول شد.
برخی خیابان های شهر یاسوج مرکز کهگیلویه وبویراحمد این روز ها و کمتر از یک ماه از سال جدید هنوز ساماندهی نشده اند و گودال هایی در این خیابان ها مشاهده می شود که جان شهروندان و رانندگان را تهدید می کند.
کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد به چهارفصل گفت:
کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در ارتفاعات دنا تا روز سه شنبه ناپایداری داریم و شرایط به گونه ای است که امکان پرواز بالگرد ها وجود نخواهد داشت.
رئیس کمیته گاز و پتروشیمی کمیسیون انرژی در جلسه علنی مجلس تذکر داد:
نماینده کهگیلویه بزرگ با بیان اینکه در تعجبم که وزیر راه و شهرسازی با وجود این حادثه چگونه می خوابد، گفت: وزیر سفری دو ساعته به یاسوج داشته، اما در حال حاضر عده ای در آن مکان گرفتار و 65 نفر دیگر در آن محل جان باخته اند، آیا ارزش ندارد وزیر راه و شهرسازی در منطقه حضور داشته باشد؟!
جانشین ستاد مدیریت بحران استان در گفتگو با چهارفصل؛
جانشین ستاد مدیریت بحران استان عنوان کرد: متاسفانه شرایط جوی امروز نامساعد وهمراه با بارش برف شده است و در حال حاضر امکان ادامه علیات وجود ندارد .
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد یاسوج؛
اولین دوره تبیین اندیشه های امام خامنه ای به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی یاسوج آغاز شد.
مجموعه ای عکس های تلاش نجاتگران ارتش در ارتفاع چهار هزار متری منتشر شد.