شبکه اطلاع رسانی دانا
قلم_گزینشی

نظرسنجی

انتصاب های استاندار جدید را برای پیشرفت استان چگونه ارزیابی می کنید؟

تازه ترین ها

اخبار جهان

شهر یاسوج چند ساعت مانده به تحویل سال حال و هوای بهاری به خود گرفته است و مردم لر زبان پایتخت طبیعت در حال خرید شب عید هستند تا در کنار خانواده سال تحویل را بگذراند.
چند ساعت مانده به سال تحویل :
شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد در حالی به پیشواز بهار می رود که شهرداری یاسوج با وجود در انجام چند عمل ریز و درست در ترمیم آسفالت های شهری،اصلاح درختان، رنگ آمیزی جداول و آذین بندی بلوار های خود را آماده سال نو می کند.
با وجود اینکه یک روز مانده به عید نوروز، ساخت و ساز چند کافه در وسط پارک ساحلی یاسوج جنب پیتزا آنیل باعث شده است که نمای زشتی از این پارک و شهر یاسوج به مخاطب منتقل شود.
پایانی خوش بعد از سال ها خشکی؛
سد شاه قاسم واقع در فاصله پنج کیلومتری از شهر یاسوج یکی از مکان های دیدنی و زیبای گردشگری پایتخت طبیعت ایران به شمار می رود که با بارش های امسال دوباره رگه های امید در این سد زنده شد.
منطقه مهریان یاسوج با وجود وجود اینکه چند روز بیشتر به سال تحویل نمانده است هیچ اثری از سال نو در خود نمی بیند و مسئولان اجرای این منطقه هنوز که هنوز است در خواب زمستانی به سر می برند.
بلوارهای شهر یاسوج این روز ها چهره ای فرسوده و خسته به خود گرفته اند که می طلبد مسئولان شهری گوشه چشمی به این بلوار ها داشته باشند.رنگ امیزی و ترمیم جداول این بلوار ها در این چند روز مانده تاسال تحویل از ضرورت های زیبای شهری در ایام نوروز است.
به مناسبت فرا رسیدن سال نو هم چنین برای رفاه حال شهروندان گرامی نمایشگاه بهار در شهر یاسوج واقع در خیابان شرف آباد یاسوج دایر شده است.
قطع درختان به صورت گسترده در شهر یاسوج سریال دنباله‌داری است که قرار نیست به این زودی به قسمت‌های پایانی آن برسیم و یکی از مهم ترین مراکز قطع درختان در شهر یاسوج را می توان آبشار این شهر قلمداد کرد.
پارک ساحلی یاسوج که همچون نگینی درخشان در کنار رود بشار می درخشد و یکی از مهمترین و شلوغ ترین مکان های گردشگری در شهر یاسوج است آماده پذیرایی از مسافران نوروزی می شود.
خط کشی راه ها از علائم ترافیکی مهم محسوب می شود که نقش بسزایی در کاهش سوانح رانندگی و ایمنی شهروندان دارد اما در آستانه نوروز شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد یا اصلا خط کشی ندارند و یا خط کشی های آن از بین رفته است .
شهر یاسوج ملقب به پایتخت طبیعت ایران و میزبان مسافران زیادی است که در پانزده روز مانده تا عید نوروز و تعطیلات آن چشم انتظار شهرداری برای ترمیم مکان های گردشگری خود است.
این افراد با عدم توجه به اینکه این نقطه از پارک جنگلی یاسوج یکی از مناطق بسیار زیبای گردشگری بخصوص در فصول گرم سال است با رفتن در آن قسمت نظم ساختاری آن را بر هم زده اند و چهره ای زشت از این قسمت از پارک جنگلی به جای گذاشتند.
بارش سنگین برف در شهرستان بویراحمد باعث شکستن درختان در برخیقسمت های شهر یاسوج شود.
گزارش تصویری؛
پارک جنگلی که نگین شهر یاسوج به شمار می رود این روز ها به لطف بارش برف رخت سفید بر تن کرده است و و زیبایی آن دو چندان گشته است.
این امر باعث می شود آب هایی که جداول کنار جاده به سمت رودخانه هدایت می شوند مسیر خود را بسته ببیندو به داخل جاده ورود کنند که باعث مسدود شدن جاده و بعضا از بین رفتن بخش هایی از جاده می شود.